Dünyanın en çok kullanılan ve tercih edilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a birçok özellik gerekiyor. Bu özelliklerin bazıları yeni gelecek güncelleme sayesinde tüm Whattsapp kullanıcıların kullanabileceği bir hale gelecek bazıları ise yanında birkaç yan uygulama ile kullanılabilecek. Facebook’un 2014 yılının Şubat ayında 19 milyar dolara almış olduğu Whatsapp’ta kullanıcıların bilgilerini güvenli tutmak için çalışmalar yapıyordu. Bir yıldır mesajlaşmanın yanı sıra sesli arama özelliğini kullanıcılarına sunan Whatsapp daha sonraki zamanlarda dosya gönderimini sağladı. Ayrıca güvenlik konusunda da büyük çalışmalar yapan Whatsapp kullanıcıların konuşmalarını şifreleme özelliği ile koruyordu. Yakın bir zamanda Whatsapp’ın güvenliği arttırmak için iki aşamalı doğrulama sistemi getireceği söyleniliyor.

Whatsapp’ın gereken çok fazla özellik var. Bu özelliklerin bazıları yeni güncelleme ile gelecek mesela sohbet kısayolları oluşturma, resim engelleme, gibi özelliklerdir. Bunun yanı sıra birçok özellikte yan uygulamalar ile sağlanabiliyor. Sohbet kısayolları oluşturmayı açıklayacak mesela biriyle çok görüşüyorsunuz ve onla görüşmek için onu telefonunuzun ana ekranına ekleyebileceksiniz.

Resim engellemede ise birçok gruba üye iseniz ve bu resimler otomatik indiriliyor ve siz bunların bazılarını indirmek istemiyorsanız bunu artık ayarlardan engellemeniz mümkün olacak. Mesaj zamanlamasında da herhangi bir kişinin doğum gününü kutlayacaksınız ama bunu unutmaktan endişeleniyorsanız, mesajınızı zamanlayabilecek ve istediğiniz zaman atabileceksiniz. Ancak bu özellik için bir yan uygulmaya ihtiyacınız olacak ve rotsuz çalışmaz. Bununla beraber Whatsapp uygulamasını çok kullanıyorsanız ve kimsenin girmesini istemiyorsanız AppLocker isimli uygulamayı indirip bunu sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?