En popüler mobil sohbet uygulaması olan WhatsApp artık Whatsapp Web ile bilgisayarınızdan kullanılabiliyor. Bu yazımızda Whatsapp Web hakkında bilmeniz gerekenlerin üzerinde durduk.

WhatsApp Web nedir?

WhatsApp nihayet kendisine gelen yoğun talebi kabul etti ve resmi bir web versiyonu yayınladı – ancak WhatsApp Web’i kullanmak düşündüğünüz kadar basit değil.

1- Yalnızca Chrome’da kullanılabilir.

Web üzerindeki WhatsApp uygulamasına erişmek istiyorsanız, yalnızca Google Chrome’da ve yalnızca bir bilgisayardan çalışacak – bir tablette veya cep telefonunda Chrome üzerinde kullanılamıyor.

2- Güncelleme gerektiriyor mu?

WhatsappWeb özelliğinin çalışabilmesi için, telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını en son sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Uygulamayı güncellediğinizde, menüde yeni ‘WhatsApp Web‘ seçeneğini göreceksiniz.

3- Yalnızca mevcut kullanıcılar dahil ediliyor.

WhatsAppWeb kullanmak için aktif bir hesaba sahip mevcut bir WhatsApp kullanıcısı olmalısınız. Web’den bir WhatsApp hesabına kaydolamazsınız.

KAÇIRMAYIN: IPHONE’DA WHATSAPP WEB NASIL KULLANILIR?

4- WhatsApp web ne kadar güvenilir?

WhatsApp web’i kullanmaya başlamak için, Chrome’da bir Web sayfasını (Web. Whatsapp.com) açmanız ve ardından görünen QR kodunu taramak için telefonunuzdaki WhatsApp’ı kullanmanız gerekir. QR kodu bir süre sonra sona erer ve web tarayıcısı ile telefon arasında tek bir bağlantı sağlanır. Tekrar bağlanmak için, işlemi tekrarlamanız gerekir.

5- Kimse bilmeyecek

Bir telefondan veya bilgisayardan mesaj yazsanız da, hiçbir şey değişmez. Aynı çift onay işaretlerini (alıcı okuduğunda) yine de alırsınız.

6- Mobil veri harcanmaya devam eder.

WhatsApp web istemcisi, iletileri bağlamak ve göndermek için telefonunuzu kullanır – bir anlamda, her şey yansıtılır. Web oturumunuz, telefonunuz internete bağlandığı sürece etkin kalır. Bu aynı zamanda telefonunuzun veri bağlantısının daima kullanıldığı anlamına gelir.

7- Ekler her iki yoldan da çalışır

Fotoğraf oldukları sürece eklentileri bilgisayarınızdan da gönderebilirsiniz. Başkaları tarafından gönderilen tüm ekleri görebilirsiniz. Web kameranızı kullanarak hızlı bir resim çekip ek olarak gönderebilirsiniz. Videolar henüz desteklenmiyor.

8- Engellenmeyin

Elde edebileceğiniz birtakım gayri resmi WhatsApp uygulamaları veya widget’ları var. Bununla birlikte, WhatsApp periyodik olarak bunu denetler ve sonunda sizi engelleyebilir.

9- Uygulamanın tüm özellikleri kullanılamıyor.

Örneğin, Whatsap web versiyonunda mesajları silemez veya iletemezsiniz. Ayrıca grup oluşturamaz veya mevcut gruplardan ayrılamazsınız. Tam işlevsellik için uygulamayı telefondan kullanmanız gerekir.

10- Bilgisayarda hiçbir bilgi saklanmaz.

Ekleri görüntüleyebilirsiniz, ancak daha sonra yalnızca onları indirirseniz kullanılabilir olacaktır. Web istemcisinin arkasındaki fikir, aygıt değiştirmeden bir bilgisayar kullanırken bunu kullanabilmenizdir. Bilgisayarda hiçbir bilgi saklanmaz.

Bu yazımızda WhatsApp Web hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi sıraladık. Sizler de yorum kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?