WhatsApp Numara Değişikliği Güncellemesi Yolda

0
224

Gerek akıllı telefonlarda gerekse de web üzerinde sosyal medya uygulamalarının kullanım oranlarının sürekli bir artış içerisinde olduğunu görüyoruz. Sosyal medya uygulamaları içerisinde artık bu artışın kalıcı olarak gözlendiği ve bir yandan da yerini sabitlediği bilinen uygulamalardan birisi de WhatsApp.

Facebook çatısı altında çalışmasından mı yoksa sunduğu özelliklerden mi bilinmez ama WhatsApp uygulamasının da 1 milyar kullanıcı barajının üstüne çıkmaya başlaması bu alanda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu da gösteriyor.

Özellikle anlık mesajlaşma sisteminde en sık tercih edilen uygulamalardan biri olan WhatsApp aldığı yeni güncellemeler sonrasında ise artık sadece anlık mesajlaşma uygulaması olarak da öne çıkmıyor. Bunun dışında uygulama GIF paylaşımından tutunda fotoğraf ve video paylaşımına kadar hemen her konuda destek veriyor. Facebook güncellemeleri sayesinde değişim göstererek birçok yeni özelliği de elde eden uygulamanın son olarak yeni bir güncelleme daha alacağı duyuruldu.

WhatsApp Telefon Numarası Değiştirme Özelliği

Yeni güncelleme doğrudan programın işleyişiyle alakalı bir değişiklik oldu. Bildiğiniz gibi WhatsApp kullanıcının telefon numarasından yararlanarak bu numara üzerinden kullanıcıya bir üyelik açıyor. Arkadaşlarınız ve rehberinizdeki tüm kullanıcılarda bu şekilde otomatik olarak eklenmiş oluyor.

whatsApp

Oldukça pratik olarak gösterilse de söz konusu sistemin telefon numarası değişimlerinde can sıkıcı olabildiğini biliyoruz. WhatsApp ise bu soruna çözüm olacak yeni güncellemesini duyurdu. Yapılan duyuruyla beraber öne çıkan yeni özellik sayesinde artık kullanıcıların numara değişikliğinde doğrudan tüm rehberlerini taşımalarına izin verilecek. Tüm arkadaşlarınızı yeni numaranızda yer alan hesaba taşıyabileceksiniz. Tüm arkadaşlarınıza da yeni numaranızı iletebileceksiniz.

İstenmeyen Kullanıcılar Nasıl Engellenecek?

Yeni WhatsApp güncellemesi akıllara bir soruyu daha getirdi. Diyelim ki numaranızı değiştirdiğiniz ve yeni özellikle yeni numaraya geçiş yapacaksınız. Listenizde yer alan tüm kullanıcılara yeni numaranızı göndermek istemiyorsunuz. Bu durumda da WhatsApp özel seçenekler sunuyor. İsterseniz direk olarak tüm arkadaş listenize yeni numaranızı iletebiliyorsunuz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7'nin Çift Kamerası Bir Göz Gibi Çalışacak

İsteseniz sadece aktif mesajlaştığınız kullanıcılara iletebiliyorsunuz isterseniz de yeni numarayı listedeki kimseye göndermiyorsunuz. Şu an için hem iOS hem de Android işletim sisteminde deneme aşamasında olan yeni güncellemenin ne zaman geleceği ise merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?