Dün WhatsApp Messenger iOS için güncellendi ve yeni güncelleme başta sesli arama özelliği olmak üzere pek çok yeniliği beraberinde getirdi (güncelleme notlarına buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz). iPhone kullanıcılarını bu yeni güncelleme ne kadar sevindirse de güncelleme sonrası henüz sesli arama özelliğinin aktif olmadığı görüldü ki bu güncelleme notlarında da belirtilmiş. Güncelleme notlarında birkaç hafta içerisinde hizmetin aktif hale geleceği belirtiliyordu.

whatsapp-sesli_arama

whatsapp-sesli-arama

Evet bugün ki yazımızda bu birkaç hafta olayına takılmadan iPhone’unuzda WhatsApp sesli arama özelliğini nasıl aktif hale getirebileceğinizden söz etmek istiyoruz. Öncelikle yapmanız gereken WhatsApp Messenger’ı iPhone’unuzda son sürüme güncellemeniz. Ardından yapacaklarınız ise oldukça basit;

  1. Sesli arama özelliği öncelikli Android için sunuldu ve bu hizmet şuan için Android’te aktif durumda. Herhangi bir Android cihaz üzerinden kendinizi sesli arama özelliğini kullanarak arayın. iPhone’unuzda sesli arama bildirimini göreceksiniz ve isterseniz bu aramayı cevaplayabileceksiniz.
  2. Sesli arama yaptıktan sonra iPhone’unuzu kapatıp tekrar açın. Ardından WhatsApp Messenger’ınızı tekrar kontrol edin. Yüksek ihtimalle sesli arama özelliğinin aktif hale geldiğini göreceksiniz.
  3. Eğer ki sesli arama özelliğinin aktif hale gelmediğini görürseniz söylediğimiz yöntemi tekrar uygulayın.

Tüm yapacağınız bu kadar. Artık WhatsApp Messenger ile iPhone’unuz üzerinden “birkaç hafta” sınırlamasına takılmadan sesli arama yapabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Huawei Mate 20 Pro Mu? iPhone Xs Max Mi? Hangisini Almalıyım?

2 YORUMLAR

  1. Ben 3 kere denedim ama muvaffak olamadım çağrı yaptırıyorum açıyorum aramayı , sonra aramayı sonlandırıyorum sonra multitaskingten uygulamayı kapıyorum ardından telefonu kapayıp açıyorum sonra tekrar whatsappa giriyorum yine gelmedi bu nu 3 defa yaptım ama olmadı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?