Whatsapp Messenger internetin olduğu her yerde rahatlıkla kullanılabilir. SMS paketleri ile harcanan paralar bu şekilde artık ortadan kalkıyor. Günümüzde Wiles bağlantı ile çok fazla internet sağlayıcı vardır. Bu uygulamayı istediğimiz yerde rahatlıkla kullanabiliriz.

Whatsapp’ı diğer programlardan ayıran özelliği ise arkadaş listenizi değil, telefon rehberinizi kullanmasıdır. Oturumu kapatma gibi bir durumu yoktur. Sürekli açıktır. Anında karşı tarafa ileti gönderilir.

Whatsapp çoklu platform sayesinde kullanıcılarını tek bir yerde tutar. Kötü taraflarından biri de ücretli olmasıdır. Android, iphone, BlackBerry, Nokia gibi akıllı telefonlara yüklenebilmektedir.

Whatsapp Messenger telefonunuza uygulamayı yükledikten sonra cep telefonu numaranızı doğrulamanız istenecektir. Daha sonra rehberinizdeki kişileri listeleyerek sizlere sunuyor. Bu işlemlerden sonra arkadaşlarınızla anlık sohbet edebilirsiniz. Birden fazla arkadaşınızla birlikte sohbet etme imkânı da sağlamaktadır. Bunun için grup sohbeti yapabilirsiniz. Fotoğraf, video, müzik vb. gönderebilirsiniz.

bunlar için en önce whatsapp messenger indir sonra whatsapp web nasıl ayarlanır ? buradanindir.com sitesinden öğrenebilir ve direk whatsapp web ‘ e girebilirsiniz. (buradanindir(.com))

Son günlerde bu uygulama farklı özelliklerle karşımıza çıkmaktadır. Artık Whatsapp üzerinden arama da yapabilmekteyiz. Kontörümüz olmadığı zamanlarda internet paketimiz sayesinde bu uygulamaya sahip arkadaşlarımızı arayabiliriz.

Ayrıca Whatsapp artık bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir. Masaüstü bilgisayarlarımızda da artık tüm sohbet geçmişimizi görebiliriz. Silinen mesajlarımız da dâhil olmak üzere tüm sohbeti görebiliriz. Bu durum zamanının çoğunu bilgisayarda geçirenler için büyük kolaylıktır. Bunun için yapmamız gereken şey web.Whatsapp.com adresine girmektir. Bilgisayarda kullanabilmek için Chrome tarayıcı da olması gerekir. Bilgisayardaki oturumunuzu kapatmak için telefonunuzdan tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğini işaretlemelisiniz.

Son güncelleme ile daha çok gizlilik konusunda özellikler geliştirilmiştir. Profil ve durum bilgilerinizi rehberinizde olmayanlara gizleyebilirsiniz. Ayrıca son görülme kısmının da gizliliğini bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda sizde karşınızdakinin son görülme saatini göremezsiniz. Tanımadığınız ve sizi rahatsız eden kişileri engelleyebilme şansına da sahipsiniz. Hesabımı sil seçeneğini seçerek ise  Whatsapp uygulamasını kaldırabiliriz.

Sponsorlu İçerik

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?