Whatsapp Konuşmalarınızı Android’den İphone’a Nasıl Aktarırsınız ?

4
Whatsapp Konuşmalarınızı Android'den İphone'a Nasıl Aktarırsınız ?,Konuşmalar Android'den İphone'a Nasıl Aktarılır?

Whatsapp Konuşmalarınızı Android’den İphone’a Nasıl Aktarırsınız ?

 

WhatsApp kullanıcıların ücretsiz mesajlaşmasını sağlayan ve telefon da gözde uygulamalardan biri olmaktadır. Mesajlaşmalar da olduğu gibi konuşmalarında yedeklenme imkanı mevcuttur. Öyle ise WhatsApp konuşmalarınızı Android’den iPhone’a nasıl aktarırsınız bu sorunun yanıtı aşağıda bulabilmeniz mümkündür.

 

Android cihazlar da WhatsApp’da kullanıcılar bilirler ki Google Drive’a yedekleme seçeneği bulunmaktadır. Fotoğraf ve videolar ile birlikte konuşmaların da bir yedeği İOS cihazlarda ki iCloud denilen bulut simgesi uygulamasına aktarılabilmektedir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerektiğinde veya değiştirmek istediğiniz de bulutta ki öğelerinizi de geri çekebilmeniz mümkündür. Yedeklemeler haftalık, aylık veya günlük zaman dilimlerine göre üstelik otomatik olarak yapılabilmektedir. Ne yazık ki Google Drive yedekleme işlemi iPhone da kullanılamamaktadır. Fotoğraf, video veya konuşmalar yalnızca iCloud uygulamasında kullanılma olanağı dışında başka bir seçenek yoktur. İOS cihazlarda telefonun sıfırlanması veya başka bir sebeple değiştirilmesi durumların da iCloud sayesinde problem yaşamadan öğelerin yedeği alınabilirken Android cihazlar da bu kadar kolay işlem yapılamamaktadır. Android cihazlardan yedekleme aşaması ise şöyle oluşmaktadır:

 

1) Android telefonda USB ayar ayıklama öğesi açılır. İOS cihaz da iPhone yedek ve iPhone’umu bul kapatılır.

2) Android cihaz USB kablosu ile bilgisayara bağlanmalıdır. Program otomatik başlamaktadır. Ancak başlamadığı takdir de programı başlatmalısınız.

3) Ayarlar<sohbet ayarları>yedekle işlemleri yapılır.

4)WhatsApp sürümünü düşür uyarısına tıklanır. Bu arada bir indirme işlemi gerçekleşecektir.

5) Verilerimi yedekle seçeneği ile konuşmalar uygulamaya aktarılmıştır.

 

Son aşama da iPhone bilgisayara bağlanır ve otomatik aktarma işlemi gerçekleşir. Başarıyla yedeklendi uyarısını görüyorsanız artık iPhone cihazınızı açabilir ve konuşmaların listesini görebilirsiniz.

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here