Bilindiği gibi Whatsapp tüm akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulaması olarak dikkat çekmektedir. Ancak Ipad uygulamalarında kullanılamayan bu uygulamanın Ipad uygulamasında da kullanılma imkânını veren bir yöntem vardır. Bu yöntem biraz karışık gibi görünse de kullanıcıların oldukça işine yarayacaktır.

 

Whatsapp’ın ıpad’lerde kullanılabilmesi için öncellikle whatsapp 2.11.8.ipa uzantısına sahip olmak gereklidir. Bu uzantıya erişim için şuanda herhangi bir link bulunmamaktadır. Ancak bu uzantıyı bulmak olanaklıdır. Bunun için ya bilgisayarların çöp kutusunda arama yapmak ya da Google üzerinden araştırma yapmak gereklidir. Bu uzantıya ulaşılabilse bile Ios yüklü Ipadlerde whatsapp uygulamasının çalışıp çalışmayacağına dair bir garanti söz konusu değildir. Ancak şimdilik bu konu hakkında yapılacak tek deneme bu uzantının temin edilerek bu uzantı kanalı ile Ipadlere Whatsapp’ı yüklemeyi denemektir. Öncelikle uygulamanın kurulum dosyasını bilgisayara indirmek gerekiyor. Ancak whatsapp’ın ıpad sürümü olmadığı için bu işlem direk yapılamamaktadır. Bunun için whatsapp uygulaması öncelikli olarak Windows masaüstüne indirilmesi gerekiyor.

 

Daha sonra Ithunes açılarak ıthunes mağazasından whatsapp uygulaması bulunur. İndirme işlemi bittikten sonra kurulum için. ıpa uzantılı bir dosyaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun içinde masaüstü bilgisayarından program files – ıtunes- ıtunes medya veya müzikler- ıtunes- ıtunes medya yolu üzerinden mobile klasörüne ulaşılabilir. Bu klasöre girildikten sonra bu klasör içindedir. ıpa uzantıları görülmektedir. Bu uzantılar içinde whatsapp .ıpa uzantısı bulunur ve bu uzantı masaüstüne kopyalanır. Daha sonra ıpad cihazı bilgisayara bağlanır. Bilgisayara bağlandıktan sonra bilgisayar içinde bulunan whatsapp .ıpa dosyası ıpade atılır. Ipad içine alınan. ıpa dosyasını ıpad içinde bulunan whatsapp uygulaması içine taşınır. Böylelikle ıpad’de whatsapp kullanımı hazır hale gelmiş olur.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?