iOS kullanan iPad ve iPod gibi cihazlarda WhatsApp kullanılamıyor. Sadece iPhone kullanıcıları mobil cihazlarında WhatsApp kullanabiliyorlar. iPad veya iPod gibi diğer iOS aygıtlarında da WhatsApp kullanmak istiyorsanız, bunun bir çözümü var. Üstelik herhangi bir tweak veya jailbreak gerektirmeden iPad ve iPod cihazınızda WhatsApp kullanabileceksiniz.


Güncelleme: Bazı kullanıcılarımız yöntemin artık çalışmadığını ifade ettiler. Bu yüzden 1 alternatif ve 2 App Store uygulaması eklenerek konu genişletildi. Ayrıca XCode ile uğraşmasını bilenler için farklı bir yöntem de ileride anlatılacak. İsteyenlere mail yoluyla orjinal linki gönderebiliriz. Yorum kısmına yazmanız yeterli.


Resmi WhatsApp uygulamasını AppStore’dan indirip kullanabilirsiniz. Ama QR kodu tarama gerekliliğinden dolayı bu çözüm çok da kullanılabilir olmuyor.

Bununla birlikte WhatsApp’ın farklı bir versiyonu ile iPad ve iPod cihazlarında da bu uygulamayı kullanmak mümkün. Ama dediğim gibi resmi WhatsApp uygulaması değil, tweaklenmiş bir versiyonla bu işi yapabiliyoruz.

WhatsPad++ adı verilen uygulama ile jailbreak olmadan WhatApp’ı iPad ve iPod cihazınızda da kullanabiliyorsunuz.

ALTERNATİF YÖNTEM: WHATSAPP WEB KULLANIMI

WhatsApp++ yerine kullanabileceğiniz App Store uygulamaları:

Messenger for WhatsApp

WhatsApp++ nasıl yüklenir?

Bu adımlarda WhatsPad++ IPA dosyasını indirip, imzalamak için de Cydia Impactor kullanacağız. Bu adımları tamamladığınızda, jailbreaksiz cihazınıza WhatsPad++ yüklemiş olacaksınız.

 

Not: Bu adımları uygulayabilmeniz için iTunes yüklü olan bir Windows PC’ye veya Mac’e ihtiyacınız var.

 1. WhatsPad++ uygulamasını indirmek için tıklayın.
 2. Cydia Impactor indirmek için tıklayın.
 3. iOS cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza takın.
 4. Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz WhatsPad++ uygulamasını Cydia Impactor üzerine sürükleyip, bırakın.
 5. Sizden istenen AppleID ve şifreyi girin. Bu kısımda farklı bir AppleID ve şifresi oluşturup girmenizi tavsiye ederiz.
 6. Apple Developer Sertifika uyarısı aldığınızda OK’e tıklayın. Uygulama iPad veya iPod’unuza yüklenmiş olacak.
 7. Uygulamayı çalıştırmadan önce şu işlemi yapın:
 8. Ayarlar >> Genel >> Profiller kısmına gelin (Bazı kullanıcılarda Ayarlar >> Genel >> Cihaz Yönetimi)
 9. Cydia Impactor tarafından sağlanmış olan profile tıklayın ve Güven’e tıklayın.

Artık Ana ekrandan WhatsApp++ uygulamasını çalıştırarak, hesabınızı aktif edebilirsiniz. Yine normalde olduğu gibi, gerçek bir telefon numarasına ihtiyacınız olacak. Tüm işlemleri bitirdiğinizde, WhatsApp uygulamasını iPhone’da olduğu gibi, iPad ve iPod’da da kullanabilirsiniz.

 

17 YORUMLAR

 1. merhaba paylaşım için teşekkürler.. Şu iPad lere whatsapp gelse keşke. En azından hat olanlara. Bu arada whatsapp yeni sürüm istiyor güncellenmesi gerekiyor. Bir de bu uygulamanın gizliliğine güvenebilir miyiz?

  • MErhaba. Cydia Impactor çok kullanılan bir uygulama. Onda sorun olacağını sanmıyorum. Whatsapp ++ için ise bir şey diyemem. Facebook hesapları bile hacklenebilirken, bu uygulamalara birşey olmaz demek zor.

 2. Merhabalar.3-3,5 ay bu şekilde WhatsApp’ı İPad mini 2’de kullandım.Fakat 14 Haziran 2017’den sonra uygulamayı açtınca geçerlilik süresinin dolduğunu söylüyor.Bu sorunu nasıl çözebiliriz??

 3. hocam whatsapp sorunsuzca yüklendi fakat güncelleme gerekli diyor, doğal olarak güncellemeyi appstore üzerinden yapamıyorum, onu nasıl halledebiliriz?

 4. Merhabalar.Daha önce İos Ninja diye bir uygulama üzerinden jailbreaksiz olarak whatsapp yüklemiştim.Şimdik tekrar yüklemek istedğimde İosninja uygulamasi içerisinde Revoked yazısı çıkıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?