Bir süredir ardı ardına güncellemeler alan WhatsApp, şimdilerde yeni bir güncelleme daha ortaya çıktı. WhatsApp iOS sürümü için gelen yeni güncellemeyle beraber, gelen yenilikler ise bambaşka oldu. Yeni güncelleme sonrasında Apple CarPlay konusunda yeni bir destek ortaya çıkmış oldu. Bu güncellemeyle beraber WhatsApp iOS için artık Apple CarPlay sistemine de destek gelmiş oldu. Sistemin detaylarına bakalım.

WhatsApp iOS İçin Apple CarPlay

Apple CarPlay sistemi için getirilen destekle beraber, Apple CarPlay menüsüne WhatsApp iOS uygulaması da eklenmiş oldu. Güncelleme sonrasında araçlarda yer alan arayüz içerisinde WhatsApp’ı görebiliyorsunuz.

Uygulamayı kullanmak için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit. Tek yapmanız gereken Siri ile ya da doğrudan uygulamayı açmak. Siri dikte özelliğini de destekleyen uygulamanın, standart akıllı telefon uygulamasında olduğu gibi mesajlaşmalara ve bildirim sistemine destek verdiğini de görebiliyoruz. Bu sayede kullanıcılar, gelen mesajları doğrudan okuyabilecekler. Mesajların geldiği ise bildirim sistemiyle beraber gösterilecek.

WhatsApp iOS

Bildirim sistemi doğrudan uygulama simgeleri üzerinden çalışacak. Gelen bildirimlerin sayısı uygulamanın simgesinin yanında gösterilecek. Uygulama simgesinin köşesinde kırmızı renk ile kaç adet bildirim geldiğini görebileceksiniz. WhatsApp iOS sürümünde yapılan iyileştirme sonrasında gelen mesajlara cevap verme ya da yeni mesaj oluşturma gibi imkanlarda desteklenmiş olacak. Yayınlanan bu yeni güncelleme sonrasında, arabanızla da WhatsApp kullanmanız mümkün hale geldi. Yeni özelliğin Apple’a ne kadar artı sağlayacağı ise tartışılmaz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE 2 İçin Beklenmedik Gelişme

İLGİLİ HABER:  Whatsapp iOS Güncellemesi İle Neler Değişti?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?