WhatsApp iOS Sürümü için Yenilikler Yolda

0
541
WhatsApp

iOS 13 işletim sistemi yayınlandı ve bazı uygulamalar yeni işletim sistemine ayak uydurmak adına güncellemeler yayınlamaya başladı. Mesela Shazam için bir karanlık mod desteğinin geldiği görüldü. Bunun yanında geliştiriciler için de bazı yeni API serileri sunulmuş oldu. Bu şekilde iOS 13 ayrıcalıklarını da belli aralıklarla uygulamalarda görmek mümkün olacak. Uygulamalar için yapılacak olan iyileştirmelere WhatsApp da katıldı.

WhatsApp iOS Sürümü Güncelleme Alıyor

Doğrudan iOS 13 işletim sistemiyle alakası yok ancak iOS 13 güncellemesi sonrasında gelen beta sürümüyle beraber WhatsApp için de yeni özellikler ortaya çıkmış oldu. 2.19 beta sürümü olarak yayınlanan yeni sürüme göre resim hizalama özelliğini kullanmak mümkün olacak.

WhatsApp güncellemesi sonrasında resim gönderimlerinde hizalama özelliği kullanılacak. Resimlerin üzerine çıkartma eklerken ya da resimlerin üzerine resim eklerken hizalama çubuklarını kullanmak mümkün olacak. Hizalama çubuklarının kullanılması sayesinde fotoğrafları biraz daha düzgün hazırlamak mümkün olacak.

Güncellemenin ilk olarak iOS sürümü için yayınlanması bekleniyor. iOS sürümünde kullanılacak olan yeni özelliğin Android için yayınlanması ise epey bir zaman alacak. Aynı beta serisinde özelliğin Android işletim sistemi için yayınlanmadığını gördük.

WhatsApp

Bu noktada iOS için ne zaman güncelleme yayınlanacağı ise kesin değil. Şimdilik beta sürümü devam ediyor. Beta testlerinin tamamlanmasının ardından yeni sürümün yayınlanması mümkün olacak.

Bu süreçte geliştirilmiş karanlık mod kontrolleri, menüler için yeni kontroller, uygulama üzerinden görüntülü arama için yeni özellikler gibi artılar da sunulması bekleniyor.

WhatsApp güncellemesinin yayınlanmasının ardından, yazı için güncelleme yapacağız. Şimdilik elde ettiğimiz detaylar bu şekilde. Güncellemede yeni bir özellik ortaya çıkarsa bilgi vereceğiz.

İLGİLİ HABER:  Sınırlı Süre ile Ücretsiz 7 Kullanışlı iPhone & iPad Uygulaması (App Uzmanı Aracılığı ile)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?