Whatsapp iOS Sürümü için Yeni Güncelleme

Whatsapp iOS sürümü bir yeni güncelleme daha aldı. Whatsapp iOS sürümü yeni güncelleme sonrasında nasıl değişti? İşte yeni özellikler.

0
117
WhatsApp iOS

Facebook çatısı altında çalışan uygulamalar son aylarda çok sık güncellenmeye başladı. İlk olarak ana uygulama olan Facebook için yayınlanan güncellemeler, hemen sonrasında Instagram uygulaması için gelen güncellemeler derken son olarak Whatsapp uygulaması için yeni özellikler ortaya çıkmaya başladı.

Uygulamaya genel olarak gelen güncellemeler bir yana, son olarak Whatsapp iOS sürümüne özel bir güncelleme daha yayınlandı. İlk olarak sadece iOS işletim sistemi için yayınlanacak olan güncellemenin, detaylarına ve yeniliklerine baktığımız zaman kullanıcıların isteklerinin karşılandığını da söylemeden geçmeyelim.

Whatsapp iOS Sürümü Yenilikleri Neler?

Yeni güncelleme kısa süre önce uygulamaya getirilen bir özelliğin daha da geliştirilmesini sağlıyor. Öncelikle bu özelliği hatırlayalım. Geçtiğimiz aylarda hem Android hem de iOS işletim sistemi için yayınlanan bir güncelleme sonrasında uygulamanın YouTube videolarını doğrudan çalıştırma özelliğine kavuştuğunu görmüştük.

Uygulamadan çıkış yapamadan YouTube videolarını doğrudan görüntüleyebiliyor ve bu şekilde önemli bir ayrıcalığa erişmiş oluyordunuz. Şimdi ise bu özelliğin biraz daha geliştirileceği ortaya çıktı. Daha doğrusu yeni güncelleme bu özelliği getiriyor.

Whatsapp iOS sürümü

Yeni güncelleme sonrasında sadece YouTube değil, Instagram ve Facebook videolarının da doğrudan uygulama içerisinde çalıştığını görmek mümkün olacak. Kullanıcıların diğer sosyal medya uygulamalarının videolarını doğrudan uygulamadan çıkış yapma veya sayfa değiştirme gerekliliği olmadan izleyebileceksiniz.

Android için Ne Zaman Gelir?

Yeni özellik şu an için sadece iOS işletim sisteminde kullanılabilir durumda olarak açıklandı. Bu özelliğin Android işletim sistemine de gelmesi için yeni bir güncelleme daha beklemek gerekiyor. Henüz Whatsapp Android sürümün güncellemesi konusunda herhangi bir tarih vermedi.

Sadece yeni güncellemenin Android sürümüne de geleceği konusunda bilgiler verildi. Testlerin tamamlanmasının ardından güncellemelerin yayınlanmasını bekliyoruz. iOS sürümü için ise yeni güncelleme çoktan yayına girmiş durumda.

İLGİLİ HABER:  Apple, iPhone'un Parçalarını Hangi Firmalardan Alıyor ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?