WhatsApp iOS

Anlık mesajlaşma uygulaması denildiği zaman akla ilk gelen uygulama WhatsApp, sadece son yıllarda elde ettiği çıkış değil, Facebook desteğini almasının ardında yakaladığı başarı tartışılmaz. Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olmasının yanında, en pratik uygulamalarından da biri olan WhatsApp, şu sıralar yeni düzenlemeler için hazırlanıyor.

Uygulamanın iOS sürümü için bir düzenleme yolda. Uygulamanın kullanımını doğrudan etkileyecek olan kararlar Facebook reklamlarıyla ilgili. İddialara göre yakın bir zaman sonra WhatsApp iOS sürümü için reklam dönemi başlayacak.

WhatsApp iOS Reklamlar Gösterecek

WABetaInfo tarafından paylaşılan habere göre, Facebook bir düzenleme peşinde. Yapılan düzenlemeler reklam konusunda olacak. Uygulamanın iOS sürümü için yapılacak olan düzenleme sonrasında, uygulama içi reklam görüntülemeleri yapılacak. Fakat burada bir engel durumu oluşacak. WhatsApp mesaj içeriklerini uçtan uca şifreleme yöntemiyle korumakta. Uçtan uca şifreleme yöntemi reklam gösterimlerinin önünde bir engel.

Whatsapp güncellemesi

Hem kullanıcıların reklam görüntülemelerinde sorun olacak hem de kullanıcı verileri için sorunlar oluşacak. Bu durumu çözmek için ise Facebook’un iki farklı yola başvurabileceğinden söz ediliyor. İlk olarak uygulamanın uçtan uca şifre özelliğinin kaldırılması gündemde. Kullanıcıların bundan pek memnun olmayacağını söyleyebiliriz.

İkinci olarak ise WhatsApp iOS sürümünün Facebook eşleştirmesi istediğini görmek mümkün olabilir. Facebook eşleştirmesinin zorunlu kılınması, bir nevi verilerin Facebook üzerinden çekilmesini sağlayabilir. Şu an için resmi bir açıklama bulunmayan konuya ilişkin düzenlemelerin ise 2019 yılında yapılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Tüm iPhone Modellerinde Kullanılabilecek iPhone Xs Duvar Kağıtları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?