WhatsApp iOS İçin Çoklu Medya Güncellemesi Geliyor

0
84
WhatsApp iOS

Bir süredir güncelleme haberleriyle öne çıkmaya başlayan WhatsApp uygulamasının, güncellemeleriyle beraber gelen yenilikleri devam ediyor. Anlık mesajlaşma uygulamalarından ayrılarak biraz daha mesajlaşma ve sosyal medya servisi haline gelmeye başlayan WhatsApp’ın, son olarak dosya gönderimlerinde format sorununu ortadan kaldırması nedeniyle uygulamanın yanı zamanda dosya gönderimi içinde kullanılacak bir sistem olarak karşımıza çıkması sağlanmıştı. Hala boyut sınırlaması olsa da birçok dosya formatını da destekleyen WhatsApp, şimdi ise bu konuda yeni bir güncelleme daha alıyor. Şimdilik sadece WhatsApp iOS sürümü için geçerli olan güncelleme sayesinde çoklu medya sunucuları kullanıma girecek.

WhatsApp iOS Çoklu Medya Sistemi

Yeni güncelleme sonrasında WhatsApp iOS MMS olarak bildiğimiz Microsoft tarafından geliştirilen protokolünden yararlanarak yeni bir sistem sunacak. Sistem sayesinde WhatsApp iOS kullanıcıların gerçek zamanlı olarak multimedya verilerini çok kısa bir süre içerisinde aktarmalarının önü açılacak.

WhatsApp iOS MMS

Bu sayede kullanıcılar farklı dosya formatlarını aynı anda indirebilecek ve bu sırada paylaşım yapabilecek. Diyelim ki bir GIF dosyası indiriyorsunuz. Yeni güncelleme sonrasında indirmeyi yaparken belge gönderimi ve video, fotoğraf paylaşımının da aynı anda çok rahat bir şekilde kontrol edilmesi sağlanacak. Ayrıca sistemde en büyük avantajlardan birisi de sıkıştırma yapmadan dosya gönderiminin sağlanması olacak. Bu şekilde gönderilen görseller ve videolarda kalite düşmesi yaşanmayacak.

WhatsApp iOS için yayınlanan yeni sistemin genel kullanımı kolaylaştıracağını ve uygulamanın kontrolünü de daha rahat hale getirildiğini de söyleyebiliriz. Yeni güncellemenin şu an için iOS sürümüne geldiği de belirtiliyor. Bunun dışında Android sürüm için yeni güncellemenin ne zaman geleceği konusunda bir bilgi bulunmuyor. Bilinen detay şu ki WhatsApp Android sürümü de kısa süre önce filtre desteği aldı. Bir süre sonra Android sürümüne gelen desteği düşünecek olursak güncellemelerin Android sürümüne biraz daha geç geldiğini söylemek yanlış olmaz.

İLGİLİ HABER:  Bir iPhone 4 Mucizesi Daha Gündem Olmayı Başardı

İlginizi Çekebilir: Apple Uyarı Maili Yayınladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?