Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde en başarılı uygulama olarak gösteriliyor. Söz konusu anlık mesajlaşma uygulamasının bu şekilde en başarılı uygulamalardan biri olmasının yanı sıra en çok kullanılan uygulamalardan biri olduğunu da eklemek gerekiyor. Hal böyle olunca WhatsApp uygulamasında yapılan en küçük değişiklik kullanıcıların büyük oranda ilgisini çekiyor. Bu şekilde bir değişiklik haberi de iOS işletim sistemi için geldi. WhatsApp iOS sürümü bugün itibariyle yeni bir güncelleme aldı. Yeni güncellemeyle beraber ise birçok yenilik ortaya çıkmış oldu. Hemen güncellemenin detaylarına geçelim.

WhatsApp iOS Sürümü Güncellemesi

Yeni güncellemelerin iOS kullanıcılarına sunmuş olduğu ilk yenilik çıkartmalar oldu. 2.18.30 sürümü olarak yayınlanan yeni sürümle beraber gelen çıkartmalar oldukça tanıdık. Daha önce Instagram uygulamasında gördüğümüz konum ve zaman çıkartmalarının artık WhatsApp uygulamasına da getirildiğini gördük. GIF, fotoğraf ya da herhangi bir gönderi yaparken, emoji ikonu üzerinden yeni çıkartmaları da gönderebilirsiniz.

Bunun dışında beta sürümü yayınlanan yeni güncellemenin bazı önemli değişiklikleri işaret ettiğini de görebiliyoruz. Mesela AB Genel Veri Koruma Yönetmeliğine uygun olarak WhatsApp verilerinin raporunun indirilmesini sağlayacak olan butonları da bu güncelleme sürümüyle beraber ortaya çıktığını görüyoruz. Veri güvenliği ve kullanıcıların hangi verilerin kullanıldığını görmesini sağlayacak olan yeni özelliğin, beta sürecinde olduğunu söylemek gerekiyor.

WhatsApp iOS

Aynı beta sürümünde yer alan bir başka özellik ise sesli görüşme kısmına gelecek olan özellik. Bu özellik kapsamında kullanıcıların grup görüşmesi sırasında sesli görüşme ayrıcalığını kullanmaları sağlanacak.

Grup sesli görüşme özelliği olarak karşımıza çıkan yeni özelliğin, WhatsApp için oldukça önemli bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki uygulama iletişim için tek el olma yolunda ilerliyor ve benzeri uygulamaların çok daha önünde yer alacak bir adımdan söz ediyoruz. Güncellemelerin ne zaman kullanıma gireceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

İLGİLİ HABER:  WhatsApp iOS İçin Çoklu Medya Güncellemesi Geliyor

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (27 Şubat)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?