Apple’ın işletim sistemlerini bir bir güncellemesi ve uygulama mağazasına da yeni özellikler eklemesi ile beraber birçok ünlü uygulamanın da iOS sürümünün güncellendiği haberleri gelmeye başlamıştı. Bu noktada en çok konuşulan güncelleme ise en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından birine getirilmişti. Whatsapp uygulaması için yayınlanan ve sadece iOS sürümünde geçerli olan güncelleme kısa süre içerisinde en az iOS 10.3 beta sürümü kadar konuşulmaya başlandı.

Peki yeni Whatsapp iOS sürümü güncellemesi ile beraber ne gibi özellikler geldi? Yeni güncellemeden sonra düzenlemeler gelecek mi?

Anroid Özellikleri iOS İçin Kullanıma Sunuldu

Aslında Whatsapp uygulamasına gelen güncelleme uzun süredir bilinen ve Android işletim sistemlerinde kullanılan bir güncelleme olarak karşımıza çıkmakta. Daha önce Android üzerinde deneme sürümleri yayınlanan ve ardından da kullanıma geçen yeni Whatsapp güncellemesi ile beraber çevrim dışı mesaj kayıt özelliği kullanıma sunulmuştu.

Whatsapp iOS

Şimdi ise Apple’ın iOS işletim sistemi sürümü için devreye giren yeni Whatsapp güncellemesi ile beraber artık Apple kullanıcılarının da çevrim dışı haldeyken Whatsapp üzerinden mesaj göndermeleri mümkün kılınacak. Gönderdiğiniz mesaj çevrim dışıysanız Whatsapp üzerinde kayıt altına alınacak ve çevrim içi duruma geçtiğiniz de mesaj otomatik olarak gönderilecek.

Android üzerinde beğeni toplayan özelliğin iOS sürümüne getirilen tek yenilik olmadığını da belirtelim. Bunun dışında tek seferde artık 30 adete kadar fotoğraf gönderimi de destekleniyor. Bu güncelleme ile beraber yeni iOS sürümü sonrasında da yeni güncellemelerin devam edeceği de düşünülüyor.

Yeni Güncellemeler Gelecek Mi?

Özellikle iOS 10.3 sürümü ile beraber iOS 10 için son büyük güncelleme ve birçok ekstra özellik gelecek.  Haliyle sadece Whatsapp değil daha birçok uygulamanın da tüm bu güncellemelere ayak uydurmak ve yeni özellikleri kullanabilmek için yeni güncellemeler yayınlayacağı da düşünülüyor. Tabi öncelikle iOS 10.3 güncellemesinin final sürümü ile beraber Apple’ın sunacağı tüm yenilikleri de öğrenmek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  Apple Retina Ekran Sistemi iPhone 8 İle Devam Edecek Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?