Anlık mesajlaşma uygulaması sıralamasında, liste başı olan uygulama olarak dikkat çeken WhatsApp, güncellemelerinin sayılarını arttırma yönünde önemli adımlar atmaya başladı. Facebook’un güncelleme konusunda kriterlerini değiştirmesinin hemen ardından, daha yoğun bir şekilde yenilenmeye başlayan uygulamanın son olarak emoji konusunda yenilikler getireceği açıklandı.

Beta güncellemesiyle beraber ortaya çıkan yeni güncelleme Android kullanıcılarına hitap edecek. Uygulamaya getirilecek olan emojiler, iOS’un emojilerinin birebir benzeri olarak yayınlanacak. Bu nedenle Android kullanıcılara yönelik bir güncelleme söz konusu.

WhatsApp Emojipedia Kütüphaneleri Eklemeye Başladı

iOS cihazlarında çok sık kullanılan belli başlı emojilerin WhatsApp uygulamasının emoji kütüphanelerine ekleneceği de açıklandı. İlk aşamada tüm emojilerin eklenmesini beklememek gerekiyor. Ayrıca dikkat çekecek bir nokta daha var. Her ne kadar aynı emojiler yayınlanacak olsa da bu emojilerin birebir aynı olarak sunulmayacağını belirtelim. Kullanılan emojilerin büyük oranda aynı olmasına karşın, iOS emojilerinden bazı ufak farkları da olacak.

WhatsApp emoji güncellemesi

Sadece hareketsiz olarak yayınlanan standart emojiler için geçerli olacak güncelleme, şu an için beta aşamasında. Kullanıcıların yeni güncellemeyi denemek için beta programına kayıt olarak, yayınlanan beta test kaydını indirmeleri gerekiyor. Android işletim sistemi için yayınlanacak olan güncelleme, henüz net çıkış tarihi belli olmadığı için resmi açıklamalarda da çok fazla detay verilmedi.

WhatsApp emoji güncellemesi

Testlerin başarılı olup, ana güncellemenin yayınlanmasının ardından, emoji çeşitlerini ve ne kadar farklılaştırıldıklarını görmek mümkün olacak. Şimdilik yayınlanan çeşitlere haberimizin içerisinde yer verdiğimiz görsellerden ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  WhatsApp iOS Güncellemesi Yayına Girdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?