Başarılı anlık mesajlaşma uygulamaları arasında kalıcı yer edinmiş uygulamalardan biri olan WhatsApp için, güncellemeler alışılmış bir şekilde gelmeye devam ediyor. Uygulamaya eklenen yeni özellikler, kullanımı daha da detaylandırıyor. Son olarak WhatsApp iOS sürümü için yeni bir güncelleme yayınlandığı duyuruldu.

WhatsApp iOS sürümü için yayınlanan son güncelleme ise uygulamayı bir hayli kullanışlı bir hale getirdi. Güncellemenin en çok dikkat çeken yeniliği ise WhatsApp iOS çağrı bekletme özelliği oldu. Çağrı bekletme özelliği dışında da önemli yenilikler söz konusu.

WhatsApp iOS Çağrı Bekletme Sistemi

Güncelleme sonrasında çağrı bekletme özelliği kararlı sürüm olarak yayınlandı. Bu özellik sayesinde WhatsApp üzerinden biriyle sesli görüşme yaparken, ikinci bir arama geldiğinde bildirim almanız mümkün olacak. Kısacası artık gelen çağrıları daha iyi yönetebileceksiniz.

Çağrı bekletme özelliği dışında WhatsApp iOS sürümüne gelen bir diğer yenilik ise gruplar için gizlilik özelliği oldu. Artık kimlerin sizi gruplara ekleyebileceğini doğrudan uygulama üzerinden seçebileceksiniz.

Gizlilik menüsüne girip ardından da Gruplar sekmesine girdiğiniz zaman, kimlerin sizi gruplara ekleyebileceğini de seçebileceksiniz. Eğer “Herkes” seçeneğini seçecek olursanız, bu durumda rehberinizde yer alsın ya da rehberinizde yer almasın tüm kullanıcıların sizi gruplara eklemesi mümkün olacak.

Whatsapp güncellemesi

Bunun dışında sadece kişilerinizin sizi gruplara eklemesini ya da seçtiğiniz kişilerin gruplara dahil etmesine izin verebileceksiniz. Kullanımın daha işlevsel olduğu yeni WhatsApp iOS uygulamasının arayüz kısmında da başarılı değişiklikler sunduğunu görüyoruz. Artık “From Facebook” ifadesi daha çok öne çıkarılmış durumda.

Genel bir kararlılık da getiren güncellemenin karanlık mod desteği için sınırlı kaldığını da söylemek gerekiyor. Aslında beta sürümlerinde karanlık mod özelliğinin gelmesi bekleniyordu ancak kararlı sürümün yayınlanmasına rağmen karanlık mod desteğinin sunulmadığını gördük.

İLGİLİ HABER:  Apple Yeni Zamlar Yapacak Mı?

Karanlık modun bundan sonraki sürümle gelip gelmeyeceği kuşunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Beta testlerinde de karanlık mod için yeni sürümlerde değişiklik yapılmadığını yani özelliğin denemelerinin de askıya alındığını görüyoruz. En azından resmi bir açıklama yapılmadığı için iddialar bu yönde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?