WhatsApp ile YouTube Uyumu Başladı

0
106
WhatsApp Youtube

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde açık ara önde gelen uygulama WhatsApp, son yıllarda bir hayli işlevsel olmaya başladı. Uygulamanın aldığı güncellemeler işlevselliğin artmasını sağlarken, bir diğer yandan ise farklı platformların desteğinin de uygulamaya gelmesini sağladı. İlk olarak Instagram ile bu şekilde bir uyum çalışması yapacağı açıklanan uygulamanın, beklenen adımı ise YouTube ile attığını gördük.

Öyle ki kullanıcıların çok uzun süredir beklediği WhatsApp üzerinden YouTube videolarını görüntüleme özelliği güncelleme olarak sunuldu. Şu an için iOS kullanıcılarına yayınlanan yeni güncelleme, sistemin işleyişi konusunda da önemli bir değişikliğin karşımıza çıkmasına neden oldu. Hemen yeni sistem hakkında detaylara geçelim.

WhatsApp Üzerinde YouTube Videoları Oynatma Dönemi Başladı

Yeni güncelleme sonrasında birine gönderdiğiniz ya da birinden aldığınız mesajların içerisinde yer alan YouTube videoları, ayrı bir sayfa açılıp YouTube üzerinden değil doğrudan WhatsApp uygulaması içerisinde gösterilecek. Tüm videolar doğrudan WhatsApp uygulaması içerisinde görüntülendiği için birçok külfet ortadan kalkmış olacak.

WhatsApp Youtube

Ayrıca videoları tam ekran modunda da alabileceğinizi belirtelim. Bunlar için her seferinde YouTube uygulamasını açmaya gerek kalmadı. Burada en önemli artı ise videoları izlerken uygulama içerisinde tek pencere üzerinde kalmanızın gerekmemesi. Video oynatılırken, videoyu bir köşeye indirip başka sohbetlerinize ya da WhatsApp durumlarınıza geçebiliyorsunuz. Bunun için tek dikkat edilmesi gereken nokta ise linki direk atılması. Link bölümünde önde ya da arka kısımda herhangi bir eklenti yapılması, eski sistem ile gösterme neden olmakta.

Şu an için sadece iOS kullanıcılarına özel olarak yayınlanan yeni güncelleme, WhatsApp v2.18.11 sürümüyle beraber geldi. Bu sürümü almadıysanız ve yeni özelliği kullanamıyorsanız, App Store üzerinde kontrollerinizi yeniden yapmanız gerekiyor. Güncellemenin doğrudan her kullanıcıya gelmesi biraz gecikebiliyor. Böyle bir sorun yaşayan kullanıcıların yeni güncelleme için App Store’u kontrol etmelerinde fayda var.

İLGİLİ HABER:  Whatsapp'da Arka Kapı Yok

İlginizi Çekebilir: HomePod Satışları Ülkemizde Başlayacak Mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?