Whatsapp Görüntülü Arama ve iPhone’a Özel Yeniliklerle Güncellenecek

0
128

Popüler sohbet uygulamalarından birisi olan Whatsapp, bir süre önce Facebook ekibi tarafından satın alınmıştı. Whatsapp’a 2015 yılının Aralık ayında Görüntülü Konuşma özelliği geleceğine dair bazı iddialar bulunuyordu. Ancak Whatsapp bu özellik konusunda yavaş adımlar attı ve şimdi de sona gelindiğine dair haberler sızdırıldı. Yakın zamanda Whatsapp üzerinden Görüntülü Arama yapmaya başlayabileceğiz.

Bazı Android kullanıcıları için hali hazırda aktif edilmiş Whatsapp Görüntülü Arama özelliği, bu testlerin ardından tüm Whatsapp kullanıcılarına aynı anda açılacak.

whatsapp görüntülü arama

Whatsapp Ekibi Çevirilere Bşaladı

Whatsapp, yakında zamanda Görüntülü Arama özelliğine başlayabilmek için çevirilere de başladı. “Görüntülü Arama”, “Görüntülü arama şuanda kullanılabilir değil” gibi bazı terimlerin farklı dillere çevrilmesi konusunda yardım alıyor.

whatsapp çeviri

O Özellik Sadece iPhone’da Çalışacak !

Whatsapp’ın Görüntülü Arama özelliği ile birlikte Zip’li dosyaların gönderimi, NFC etiketleri ve QR kodlarla grup davetiyeleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ancak sadece iPhone’da çalışacak özelliklerden birisi ise, sesli arama yaptıktan sonra karşı taraf yanıt vermez ise sesli mesaj bırakabilme özelliği.

İLGİLİ HABER:  Apple Veri Gizliliği İçin Yeni Döneme Geçiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?