WhatsApp GIF iOS Güncellemesi

Uzun süredir beklenen WhatsApp GIF özelliği sonunda yayınlandı. İşte tüm özellikleri ve detayları ile WhatsApp'ın yeni güncellemesi WhatsApp GIF güncellemesi.

0
94

Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olarak kullanılan WhatsApp, kısa sürede Facebook desteğiyle beraber dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olmayı başardı. Son günlerde aldığı güncellemelerle ise adından sıkça söz ettirmeye başlayan uygulamanın güncellemeleri ise tüm hızı ile devam ediyor. İlk olarak görüntülü görüşme desteği alan uygulamanın bunun yanında GIF desteği de konuşulmaya başlamıştı. Fakat GIF desteği açıklamasından sonra söz konusu güncellemenin bir türlü yayınlanmaması acaba güncelleme iptal mi edildi sorularını da gündeme getirdi.

Uzun süredir beklenen güncelleme ise sonunda yayınlandı. WhatsApp GIF güncellemesi olarak yayınlanan yeni güncelleme anlık mesajlaşma uygulamasının bir kez daha gündem olmasını da sağladı.

Şu an İçin Sadece iOS İşletim Sistemlerinde

Bununla beraber uzun süredir beklenen WhatsApp GIF güncellemesinin şu an için sadece iOS işletim sistemlerine geldi. iPhone içerisinde yer alan video oluşturma modlarından da yararlanan güncellemenin yayınlamasının hemen ardından ise GIF özelliklerinin neler içerdiği de merak konusu oldu.

WhatsApp GIF özelliğinin dikkat çeken ilk yanı ise Giphy desteğiyle gelen bir güncelleme olması. Dünyanın en büyük GIF sitelerinden biri olan Giphy desteğiyle oluşturulmuş olması WhatsApp GIF özelliğinin oldukça geniş bir GIF arşivine sahip olacağını da gösteriyor.

Tabi WhatsApp’ın yeni özelliği için sunduğu tek ayrıcalık hazır GIF sistemleri değil. Bunun yanında sosyal medya devi kullanıcıların 6 saniyelik videolarla beraber kendi GIF resimlerini oluşturmalarına da izin veriyor.

WhatsApp-GIF-güncellemesi

Android İçin Yayınlanacak Mı?

Hemen her yönü ile WhatsApp GIF, uygulamanın en beğenilen güncellemelerinden biri olmaya aday. Fakat güncellemenin şu an için sadece iOS işletim sistemleri için yayınlanmış olması kafaları da karıştırdı.

Hemen belirtelim söz konusu güncelleme Android işletim sistemi içinde gelecek. Fakat uyum sorunu nedeniyle mi yoksa geliştirmelerin tamamlanmamasından mı bilinmez ama Android için güncellemenin çalışmalarına devam ettiği de belirtiliyor. Yani kısa bir süre içerisinde WhatsApp GIF özelliği Android işletim sistemlerine de gelecek.

İLGİLİ HABER:  ios10' jeailbreak olmadan crakli uygulamaları yüklemek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?