WhatsApp Durum Özelliğini Yeniden Aldı

1
85
WhatsApp
WhatsApp güncellemeleri

Facebook’un güncelleme politikaları son dönemde değişiklikler göstermeye başladı. Son dönemde diğer tüm sosyal medya hesaplarında eksik kalan yönlerini güncellemelerle uygulamalarına ekleyen Facebook, son olarak WhatsApp için yeni bir güncelleme daha duyurdu.

Yine Snapchat üzerinden alınan durum özelliği WhatsApp genelinde kullanıma sunulmuş ve uzun süredir de uygulamada var olan bir özellik olarak dikkat çekiyordu. Söz konusu özelliğin kullanımı için ise kullanıcıların sadece profilleri kısmında durumlarını düzenlemeleri yetiyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde WhatsApp üzerinden bu özellik kaldırılmıştı. Birçok kullanıcı tarafından sıkça kullanılmasına karşın özelliğin kaldırılması ile beraber Facebook’a tepki mesajları gelmeye başladı.

WhatsApp Geri Adım Attı

Gelen tüm tepki mesajlarından sonra uygulama yetkilileri sonunda geri adım atma kararı da aldılar. WhatsApp için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber uygulamada kullanılan durum özelliği yeniden WhatsApp sistemine dahil edildi. İçerisinde çok fazla değişiklik yer almayan özelliğin kullanımı için ise yine kullanıcıların profil menüleri üzerinden ayarlamalar yapmaları yeterli oluyor.

WhatsApp güncellemesi
WhatsApp durum güncellemesi

Henüz yeni yeni yayınlanmaya başlayan yeni güncelleme sonrasında durum özelliğinin geri getirilmesine ek olarak mini iyileştirmelerde yapıldı. Bunun dışında çok büyük bir yeniliği bulunmayan yeni güncellemeler ile beraber Snapchat özellikleri de WhatsApp’a geri dönmüş oldu. Durum özelliği dışında bundan sonraki güncelleme serilerinde uygulamaya ne gibi yeniliklerin ekleneceği ve değişikliklerin neler olacağı konusunda ise çok fazla bir bilgi bulunmadığını ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  Apple Karşısında Samsung Erimeye Devam Ediyor

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?