Whatsapp Konuşmalarınızı Android'den İphone'a Nasıl Aktarırsınız ?,Konuşmalar Android'den İphone'a Nasıl Aktarılır?

 

Günümüzde en popüler mesajlaşma uygulaması olan SMS atmayı tarihe karıştıran Whatsapp uygulaması akıllı telefon kullanan hemen hemen herkesin telefonunda yüklü olan ve rehberindeki kişileri ile iletişim kurmasını sağlayan bir uygulama haline geldi. Whatsapp üzerinden sesli arama, anlık mesaj, fotoğraf, video, ses kaydı, müzik dosyaları hatta belge gönderebilmemize olanak sağlayan Whatsapp artık bilgisayarlarımızda da kullanılabilecek. Tamamen tarayıcı odaklı çalışan Whatsapp Web hiçbir şekilde ekstra uygulamaya gerek duymaması ile birlikte kullanıcılara rahat bir deneyim yaşatıyor. Whatsapp web uygulamasının en güzel yanlarından biri ise bilgisayar başında çok zaman geçirip, whatsapp kullanmaktan da kendini alı koymayanlar bu sayede bilgisayar üzerinden Whatsapp’a erişim sağlayabiliyorlar. Telefonunuzu şarja koyduğunuzda gelen bildirim ile yerinizden kalkıp telefona gitmek yerine Whatsapp Web kullanarak rahatlıkla mesajlaşmayı sürdürebiliyorsunuz.

 

Whatsapp Web uygulamasını nasıl kullanacağımıza gelecek olursak öncelikle güncel bir sürüme sahip olmalısınız. Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra Android bir telefon kullananlar menüye dokunarak, iPhone kullanıcıları ise ayarlar seçeneğine dokunarak Whatsapp Web ikonunu görebilirler. Whatsapp Web ikonuna dokunduktan sonra telefonun kamerası aktif olacak. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcınızdan Whatsapp Web adresine giderek bu sayfada karşımıza çıkan QR kodunu telefonumuzda açık olan kamera ile okutuyoruz.

 

İşlemi tamamladıktan sonra eşleşme sağlanmış oluyor ve artık Whatsapp Web’i bilgisayarınızda kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu servisten yararlanmak için telefonun internete bağlı olması ve şarjının bitmemesi gerekir. Whatsapp Web ile telefonda yaptığınız her işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dosya alımları, fotoğraf gönderimleri hiçbir sorun çıkmadan karşı tarafa ulaşmış oluyor. Bilgisayar klavyesi ile daha kolay bir yazışma deneyimi sunan Whatsapp Web sadece tarayıcı üzerinden mesaj silemiyor. Sohbetlerinizi silmek için telefonunuzdan giriş yapmanız gerekir.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?