watchOS 7 özelliklerini sizler için derledik. Apple basın bildirisine göre hazırladığımız bu tam rehber ile akıllı saatlerinize nasıl yenilikler geleceğini öğrenebilirsiniz. Fakat öğrenmeniz gerekenler bununla sınırlı kalmamalı. watchOS 7 güncellemesi alacak Apple Watch akıllı saatleri de açıklandı.

Bakın: watchOS 7 Özellikleri Açıklandı – Çok Şaşıracaksınız

Bakın: Apple iOS 14 Alacak Telefonları Açıkladı

Hangi Apple Watch Saatleri watchOS 7 Güncellemesi Alıyor ?

İOS 14 güncellemesini alacak akıllı telefonları açıklamasının üzerinden 1 saat geçmişti ki Apple akıllı saatleri için de güncelleme alacak modelleri açıkladı. Birçok kullanıcı yine tüm Apple Watch modellerinin güncelleme alacağını düşünüyor ama üzgünüm. Her akıllı saat güncelleme almayacak.

Güncelleme alacak saatler:

  • Apple Watch 3
  • Apple Watch 4
  • Apple Watch 5

olacak. Bundan sonra tanıtılacak Apple Watch 6 akıllı saati de güncelleme alacak. Apple Watch 1 ve 2 modelleri ise güncelleme almayacak saatler olacak.

Eski saatlerin güncelleme desteğinin kesilmesi üzücü. İlk iki akıllı saat son ana kadar güncellemeleri aldı. watchOS 6 güncellemeleri yayınlandı ve Apple Watch 1 ile Apple Watch 2 tüm özellikleri kullanabildi.

watchOS 7

İlk Modeller Neden Güncelleme Almayacak?

İlk iki akıllı saatin watchOS 6’ya kadar güncelleme alması gerçekten müthiş bir şey. Kaç sene önce aldığınız akıllı saat hala güncelleme alıyor. En yeni yazılımları deneyebiliyor ve son özellikleri kullanabiliyorsunuz. Ama neden watchOS 7 bu iki saate gelmedi.

Çok mu değişiklik vardı? Evet arkadaşlar önemli değişiklikler var. Uyku izleme, dans takibi özelliği, haritalarda bisiklet takip özelliği gibi her saatin donanımının yeterli olmadığı özellikler var. Diğer özellikleri almayın sadece uyku izlemeyi alın.

Uyku izleme için çevre seslerinin dinlenmesi, hareketin takip edilmesi gibi ayrıcalıklar gerekiyor. İlk iki saat bunlar için yeterli değil.

Gelecek özellikler ilk akıllı saatlerde desteklenmediği için güncelleme bu saatlere gelmeyecek. Resmi olarak iki model öldü demek doğru değil ama yavaş yavaş arka sayfalara ilerlemeye başladı. Artık Apple Watch 1 ve 2 alınmaz. Saate ulaşsanız bile tercih etmeyin.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2 Beta 3 Sürümü Tüm Özellikleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?