watchOS 6 Yayınlandı – Güncellemeyi Nasıl Yükleyeceğiz?

2
206
watchOS 6

Apple’ın yeni işletim sistemleri yayınlandı. Yayınlanan işletim sistemleri içerisinde dikkat çeken kısım iOS 13 işletim sistemi oldu ve iPhone 6s modellerinden sonraki tüm iPhone modelleri için yükleme imkanı sunuldu.

Bunun dışında akıllı saatler için de beklenen güncelleme yayınlandı. Apple Watch kullanıcıları için de watchOS 6 güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme için detaylara geçmeden önce bu güncelleme konusunda bir ek bilgi verelim.

Güncelleme ilk olarak Apple Watch 3 ve Apple Watch 4 modellerine geldi. Fakat gelen bilgilere göre güncelleme daha önceki modeller için de yayınlanacak. Apple Watch 1 modeli ve seri2 için de güncelleme gelecek. Fakat bu modeller için güncellemelerin ne zaman geleceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

watchOS 6 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Güncellemeyi yükleme konusunda çok fazla bir detay bilmenize gerek yok. Oldukça basit işlemlerle güncellemenin yüklenmesi mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken iPhone akıllı telefonunuz üzerinden Watch uygulamasını kullanmak. Yine de adımla halinde güncellemeleri ele alalım.

  • Öncelikle Watch uygulamasına girmeniz gerekiyor.
  • Ardından ise “Ayarlar” kısmına girin.

watchOS 6 güncellemesi

  • Buradan da “Genel” sekmesine girin ve “Yazılım” bölümüne geçin.
  • Yine akıllı saatinizin güncellemelerin bu ekran üzerinde görebilirsiniz.

Güncellemeleri bu ekran üzerinden yüklemeniz mümkün. Apple Watch serilerine bağımsız bir uygulama mağazası imkanı sunan watchOS 6 işletim sistemini yükleme konusunda dikkat etmeniz gereken bir detay daha var. Yeni güncellemenin yüklenebilmesi için iPhone akıllı telefonunuzda da iOS 13 işletim sistemi kullanmanız gerekiyor.

Öncelikle iPhone modelini güncellemeniz daha mantıklı olacaktır. Güncellemeleri yaptıktan sonra watchOS 6 güncellemesini görebilirsiniz. Daha öncesinde güncellemeyi göremeyebilirsiniz. Böyle bir hata alıyorsanız, saatinizin bağlantısını kesin ve güncellemeleri yükledikten sonra bir kez daha kontrol yapın.

Yeni güncellemeden sonra akıllı saat güncellemesinin uygulama üzerinden görüntülenebiliyor olması gerekiyor. Eğer hala görüntüleme yapılmıyorsa, bu durumda da akıllı saatinizi ve telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından bağlantıyı bir kez daha gerçekleştirin. Güncelleme konusunda merak ettiklerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın Yeni 5W USB Güç Adaptörü İngiltere Apple Online Store'da Satışa Sunuldu

2 YORUMLAR

  1. Merhaba İphone 6 ve Apple watch seri 3 kullanıyorum. Apple watchumu watchos 6 ya güncellemek isterken hata veriyor iphonenuzu son sürüme güncelleyin diye ama telefonum son güncellemeyi aldı ios 13 de almıyor. Apple watchumu nasıl güncelleyebilirim ?

  2. Merhaba telefonum 8plus ios13 yüklü saatim seri 4 ama watchos 6 gelmedi. yazılımınız güncel diyor(5.3.2). saati daha yeni aldım onunla alakalı olabilir mi? ne yapabilirim?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?