watchOS 6 Tanıtıldı – İşte Tüm Özellikler

0
302
watchOS 6

Apple WWDC 2019 kapsamın yeni yazılımlarını tanıttı. Markanın yeni yazılımları içerisinde en çok dikkat çeken yazılımlardan birisi de akıllı saatlerde kullanılan watchOS 6 oldu. Yeni yüzüyle gelen yeni saat yazılımının detaylarına ve getirdiği yeniliklere bakalım.

watchOS 6 Yenilikleri Neler?

Güncellenen yeni işletim sistemiyle beraber birçok güzel özellik gündeme geldi. İlk olarak saat arayüzlerinin sayısının artırıldığı açıklandı. Artık çok daha fazla arayüz kullanmak mümkün hale geliyor. 5 tane yeni arayüz eklenen saat arayüzlerinin çok daha renkli olduğunu söylemek gerekiyor.

watchOS 6

Yeni Uygulamalar

watchOS 6 ile akıllı saate yeni uygulamalar geliyor. 3 yeni uygulamanın sunulduğu yeni işletim sisteminde artık hesap makinesinin de saate eklendiğini görmek mümkün olacak.

Bunun yanında bağımsız olarak çalışan uygulamaların sayısının da ciddi şekilde arttırıldığını eklemek gerekiyor. Bu uygulamalar içerisinde artık sesli kitap okuma uygulamasının da yer aldığını ve bağımsız olarak çalışabileceğini de ekleyelim.

watchOS 6

Apple Watch App Store Desteği

watchOS 6 işletim sistemi güncellemesiyle beraber gelen en büyük yenilik App Store artısı oldu. Yeni işletim sistemiyle beraber saate doğrudan App Store eklendi.

Uygulamaları doğrudan saatiniz üzerinden indirmeniz mümkün hale geldi. Bunun yanında doğrudan saat üzerinden uygulama satın alımları gerçekleştirebiliyorsunuz.

watchOS 6

Yeni Sağlık Takip Sistemi

watchOS 6 ile değişen bir diğer özellik ise aktiviteler ve sağlık takibi özelliği oldu. Saat güncellemesinden sonra Activity App sistemi yenilendi. Bundan sonraki süreçte aktivite trend özelliği kullanıma girdi. Bu özellik günlük olarak hareketlerinizi ölçüyor ve hareketsiz kaldığınız zaman saat sizi otomatik olarak uyarıyor.

watchOS 6

Ayrıca artık saat kulak zarını da takip ediyor. 90 db üzerinde seslerde uzun süre kaldığınız zaman saat sizi yüksek sesli ortamda olduğunuz konusunda uyarıyor. Saatin sürekli olarak çevredeki sesleri dinlediği ancak bu sesleri kayıt altına almadığının belirtildiğini de ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7'nin Kılıfları Sızdırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?