WatchOS 6 Noise Uygulaması ve Detayları

0
358

WWDC 2019 etkinliğinden sonra duyurulan işletim sistemlerinden birisi de WatchOS 6 işletim sistemi olmuştu. Apple’ın akıllı saatlerinde kullanılan işletim sisteminin yenilikleri de bir bir ortaya çıkıyor. Beta testlerinden sonra deneyimlediğimiz yeniliklerden birisi de WatchOS 6 Noise uygulaması oldu.

Gürültü uygulaması olarak da dile getirebileceğimiz WatchOS 6 Noise uygulaması, saatin sizin gürültülü ortamlara karşı uyarmasını sağlıyor. Uygulamanın tam olarak nasıl çalıştığı konusunda da bilgi verelim.

WatchOS 6 Noise Neler Sunuyor?

WatchOS 6 Noise uygulaması, akıllı saatlerinizin çevrenizdeki sesleri dinlemesini sağlıyor. Saat sürekli olarak çevredeki gürültüyü dinlemekte. Saatinizin çevredeki gürültüyü dinlemesiyle beraber eğer sesler insanları rahatsız edecek duruma gelecek olursa, size bir bildirim gösteriliyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen ses değerlerine göre çalışan uygulama, 5 farklı ayar sunuyor. 80 desibel, 85 db, 90 db, 95 db, 100 db olmak üzere 5 farklı seviye içerisinde seçim yapabiliyorsunuz.

WatchOS 6 Noise

Eğer siz bu değeri belirlemezseniz, varsayılan olarak 90 db değeri seçiliyor. Ortamdaki ses 90 db üzerine çıktığı zaman, saat size bir bildirim gönderiyor ve ortamdan ayrılmanız gerektiğini söylüyor. Yine WatchOS 6 Noise uygulaması için ayarları da iPhone akıllı telefonlarınız üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sadece bildirim değil, isterseniz sürekli olarak ortamdaki ses seviyesini takip etmeniz de mümkün. Saatin altında bunun için bir gösterge çubuğu kullanılabiliyor.

WatchOS 6 Noise

Üstelik istediğiniz zaman ortamda bulunan gürültü seviyesini de ölçtürebiliyorsunuz. Tüm bu özellikleri sunan WatchOS 6 Noise uygulaması, Apple Watch 1,2,3 ve 4 akıllı saatlerinde kullanılabiliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch için Uygulama Hazırlıkları Sürüyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?