Apple’ın yeni işletim sistemi sürümleri için açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak iOS 13 işletim sistemi için gelişmeler yaşanmıştı. Herkese açık beta sürümünün yayınlanmasının ardından bu kez ise watchOS 6 işletim sistemi için yeni bir bilgi geldi. Paylaşılan bilgilere göre watchOS 6 işletim sistemi, akıllı saatlerin telefonlara olan bağımlılığını iyiden iyiye azaltacak.

Yeni bilgilere göre saatin en önemli özelliklerinden biri olan antrenman takip sistemi için yenilikler yolda. İşleyiş kısmında yapılacak olan yenilikler bir yana, bu sürümle beraber genel kullanım için de bazı özel düzenlemeler yapılacak.

Antrenman Verilerini Apple Watch Gösterecek

Yeni işletim sistemi sürümünden sonra, antrenman verilerini tam olarak görüntülemek için herhangi bir iPhone akıllı telefonuna ihtiyaç olmayacak. Bunun yerine Apple Watch akıllı saatleri üzerinden tüm verilere ulaşmak mümkün olacak.

Antrenmandan sonra, yaptığınız antrenmana ilişkin olan verileri doğrudan saatin üzerinden alabileceksiniz. Bunun için iPhone akıllı telefonlarında yer alan sağlık uygulamasına da gerek yok. Sadece Apple Watch akıllı saatlerini kullanmak yeterli.

watchOS 6

Yeni işletim sisteminin final sürümünün yayınlanmasının ardından, bu konuda değişiklikleri tam olarak görmek mümkün olacak. Şimdilik saatin, iPhone akıllı telefonlarına olan bağlılığının azalacağını görmek bile sevindirici.

watchOS 6 işletim sistemi yayınlandıktan sonra buna benzer yeni adımlarda atılabilir. Sadece antrenman uygulamaları için değil, farklı sistemler için de bağımsız akıllı saatler sunulabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?