Apple’ın yeni yazılım güncellemeleri yayınlandı. Dün yapılan güncellemelerde ilk olarak iOS 13.4 sürümünün kullanıma açıldığını gördük. Tüm bölgeler için kullanıma açılan yeni güncellemenin dışında akıllı saat işletim sistemi için de bir güncelleme geldi.

watchOS 6.2 final sürümü yayınlandı. Genel olarak kararlılık konusunda iyileştirmeler sunan güncellemenin Türkiye için de önemli bir artısı var. Öyle ki bu güncellemeyle beraber ülkemizde de EKG özelliğinin kullanıma açıldığını gördük. Uzun bir süre sonra gelen EKG özelliğinin dışında güncellemenin önemli artıları da var.

watchOS 6.2 ile Neler Geldi?

Yeni sürümün getirdiği ilk yenilik dediğimiz gibi EKG özelliği oldu. Şili, Yeni Zelanda ve ülkemiz olmak üzere 3 ülke için EKG özelliği kullanılabilir oldu. Bunun dışında uygulamalar için de düzenlemeler yapıldığını görüyoruz. Artık Apple Watch uygulamalarında da uygulama içi satın alma özelliğinin kullanılması mümkün olacak.

watchOS 6.2

Uygulama içi satın alma özelliğinin dışında ortak uygulama sistemi de kullanma girecek. iOS ya da MacOS işletim sistemi için satın alınan bir uygulamanın Apple Watch versiyonu da satın alınmış olacak. Her ne kadar burada kesin karar geliştiricilere bırakılmış olsa da Apple’ın bu konuda bir düzenleme yapması söz konusu oldu. Artık geliştiriciler isterse tüm platformlar için tek bir uygulama sunacak ve kullanıcılar sadece tek bir satın alma gerçekleştirecek.

Ülkemiz için EKG ölçüm özelliğini kullanıma sokan yeni güncellemenin genel olarak sistem kararlılığını arttıracak olan düzenlemeleri olduğunu da ekleyelim. Şu an için güncelleme destekli olan tüm modellere sunulmuş durumda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?