watchOS 6.1.1 Güncellemesi Yayında – Tüm Yenilikler

0
136
watchOS 6.1.1

Apple’ın yeni yazılımları için beklenen yayın yapıldı. Önce iOS 13.3 yayınlandı. Hemen sonrasında iOS 12.4.4 sürprizi geldi. Ardından ise watchOS 6.1.1 sürümü geldi. Tüm kullanıcılara sunulan yeni güncelleme, markanın akıllı saat işletim sisteminin güncellenmesini sağlamış oldu.

Güncellemenin genel olarak güvenlik odaklı olarak sunulduğu söylendi. Güvenlik sorunları çözülüyor ancak dilerseniz sorunlar hakkında detaylı olarak açıklanan sürüm botlarına da bakalım.

watchOS 6.1.1 Güncellemesi Düzenlemeleri

Hatalar ve güvenlik sorunları üzerine yapılan çalışmalar sonrasında yayınlanan yeni güncelleme ile yapılan düzenlemeler hemen aşağıda.

CallKit: Siri ile başlatılan giden telefon görüşmelerinde yer alan API hatası kaldırıldı.

CFNetwork Proxy: Bir uygulama yüksek ayrıcalıklara sahip olarak yüklenebiliyordu. Kullanıcı fark etmeden yaşanan bu sorunun önüne geçmek adına gelişmiş kontroller düzenlendi ve sorun giderildi.

FaceTime: Casus yazılımlardan etkilenebilecek bir açığı vardı ve bu açık kapatıldı.

watchOS 6.1.1

Çekirdek: Bir uygulama, çekirdek ayrıcalıkları ile rastgele kod yürütebiliyordu. Bir bellek bozulması sorunu olan güvenlik açığı giderildi.

Libexpat: Kötü amaçlı hazırlanan herhangi bir XML dosyası ile, kullanıcı bilgilerinin açığa çıkmasına neden olan bir hata vardı ve bu hata expat 2.2.8 sürüm güncellemesi ile giderildi.

Webkit: Kötü amaçlı olarak hazırlanmış olan bir web içeriğinin işlenmesiyle beraber keyfi kod yürütülmesi söz konusu olabiliyordu. Ciddi bir güvenlik açığı oluşturan sorun, belleğin işlenmesi iyileştirilerek ortadan tamamen kaldırıldı.

watchOS 6.1.1 güncellemesi ile yapılan düzenlemeler bunlar. Apple bu sürümün güvenlik düzenlemeleri için önemli olduğunu belirtiyor ve kullanıcıların güncellemeleri yüklemesi konusunda uyarılarını da yapmış durumda. Saatinizi yeni işletim sistemi ile güncellemeniz tüm bu güvenlik sorunlarından kurtulmanızı sağlayacaktır.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here