watchOS 6.0.1 Güncellemesi Yayında – Yenilikler Neler?

0
193
watchOS 6.0.1

Akıllı saat yazılımı olarak tanıtılan watchOS serilerinde ara güncellemeler sunulması pek alışık değiliz. Apple genelde akıllı saat modelleri için ara güncelleme vermeyi tercih etmiyor. Genelde büyük sürüm güncellemelerinin yayınlandığını görüyoruz. Fakat bu sene yayınlanan yazılımlarda ara güncellemeleri çok sık bir şekilde sunulmaya başlandı. iOS 13.1.2 ara sürüm güncellemesinin hemen sonrasında bu kez watchOS için de bir ara güncelleme yayınlandı.

watchOS 6.0.1 ara güncellemesinin yayınlanmasındaki ana neden ise belli başlı hataların olması oldu. Sürümde yer alan bazı sorunları çözmek adına yayınlanan ara güncellemenin getirdiği düzenlemelerden daha detaylı olarak söz edelim.

watchOS 6.0.1 Güncellemesi Neler Sunuyor?

Apple’ın kullanıcılardan aldığı geri bildirimler üzerine hazırlandığı açıklanan yeni sürümün, sistem kararlılığını arttırmak üzerine önemli bir artısı olduğunu ekleyelim. Yeni sürümün başta 3 hatanın düzelmesini sağladığını görüyoruz.

İlk olarak takvimde etkinliklerin görüntülenememesi sorununun düzeltildiğini belirtelim. Takvimde hazırlanan etkinliklerin, takvimden çıkılması sonrasında yeniden kaybolması sorununu çözen güncelleme, bu yönde önemli bir iyileştirme de sunmuş durumda.

Bunun dışında bir diğer düzenleme ise bazı arayüzlerde yaşanan sorunlar üzerine oldu. Mickey Mouse ve Minni Mouse arayüzlerinde yaşanan sorunların da giderildiği açıklandı.

watchOS 6.0.1

Bu sorunda da arayüz kısmında saatin gösterilmemesi gibi bir sıkıntı ortaya çıkmıştı. Neyse ki ara güncellemede sorun atlanmadı ve düzeltildi. Zaten Apple’ın kullanıcı geri bildirimlerine göre güncellemeler yayınlamalarının ana nedeni de tam olarak bu.

Son olarak ekran ayarlarında yaşanan bir sorunun düzeltildiğini ekleyelim. Ekran ayarlarında kayıt edilmiş olan ayarların kaybolması sorunu da ortadan kaldırılmış durumda. Bu duruma neden olan kodların silindiği açıklandı.

watchOS 6.0.1 güncellemesi için getirilen düzenlemeler genel olarak bu şekilde oldu. Söz konusu sürümün yenilik olarak ise çok önemli bir artı sunmadığını da ekleyelim. Genel olarak bu sürüm düzenleme sürümü ve hataları iyileştirme adına yayınlanmış olan ara güncelleme yorumunu yapmak yanlış olmayacaktır. Güncellemenin tüm kullanıcılar için yayınlandığını da ekleyelim. Her hangi bir bölge sınırı uygulanmadı.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Zirveye Tırmanmaya Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?