watchOS 5 Final Sürümü Yayında – Nasıl Güncelleme Yaparız?

watchOS 5 final sürümü yayınlandı. Apple Watch serisine yeni yetenekler kazandıran watchOS 5 neler sunuyor? Güncelleme nasıl yapılır? İşte merak edilen cevaplar

0
95

Apple, yeni yazılımlarının final sürümlerini bir bir yayınladı. Marka ilk olarak iOS 12 işletim sisteminin final sürümünü yayınladı. Hemen sonrasında ise watchOS 5 final sürümü tüm kullanıcılar için yayınlandı. watchOS 5 sürümünün yayınlanmasının ardından gelen değişiklikler bir kez daha merak edilmeye başlandı.

WWDC 2018 tanıtımı sırasında watchOS 5 özelliklerinden söz etmiştik. Aşağı bu yazımızın linkini ekliyoruz. Şimdi yine de yeniliklere özetler halinde bakacağız. Ayrıca watchOS 5 yükleme işleminin nasıl yapılacağından da söz edeceğiz.

Bakınız: watchOS 5 Tanıtıldı! Özellikler Neler?

watchOS 5 Yenilikleri Neler?

Apple’ın akıllı saatlerinde başarılı sensörler kullanılıyor. İşte bu sensörlerden en iyi verimi almak için watchOS 5 yazılımı sunuluyor. Bunun dışında daha birçok özellikte daha etkin bir kullanım sağlanabiliyor. Gelen değişikliklere kısa kısa bakalım.

WebKit Desteği: watchOS 5 sonrasında akıllı saatlere webkit desteği geldi. Web içeriklerini saatinizden görmenizi sağlayan özellik, tam anlamıyla web sayfalarında gezmenizi sağlamasa da oldukça etkin bir kullanım sunuyor.

watchOS 5

Telsiz Modu: İlk tanıtım sırasında da söz ettiğimiz telsiz özelliği, yani walkie-talkie özelliği de artık kullanıma girdi. Bu özellik sayesinde, arkadaşlarınızda WİFİ ya da hücresel veri üzerinden bir nevi bas konuş sistemini kullanarak iletişim kurabileceksiniz.

Daha etkin Fitness: Fitness ve aktivite takibi konusunda watchOS 5 çok daha başarılı. Bir yandan daha doğru bilgiler toplanırken, artık arkadaşlarınızla aktivite yarışları yapabileceksiniz.

Siri Yenilendi: Saatin Siri kısmında önemli değişiklikler oldu. Artık Siri sizi daha iyi anlıyor, çok daha fazla kısma ulaşabiliyor ve üçüncü taraf uygulamalar destekleniyor.

watchOS 5

PodCast: watchOS 5 ile aktif olarak PodCast desteği de sunulmuş oldu.

watchOS 5 Nasıl Yüklenir?

Geçelim yeni güncellemenin nasıl yükleneceğine.

  • Akıllı saatinizi güncellemeye hazır hale getirin. iPhone bağlantınızı yapın. Saati şarj cihazına bağlayın ve güncelleme boyunca şarjda kalmasını sağlayın.
  • iPhone akıllı telefonlarınızda yer alan Apple Watch uygulamasını görüntüleyin.
  • Saatim” kısmına girin ve “Genel” sekmesinden “Yazılım Güncelleme” bölümüne tıklayın.
  • Burada güncelleme dosyalarınızı indirmeniz gerekecek.
  • Daha sonra yükleme adımlarını izleyin. Saatinizde ya da iPhone üzerinde şifre kullanıyorsanız, yükleme öncesinde şifre isteyebilir. Yükleme tamamlandığı zaman güncellemeyi almış olacaksınız.
Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?