Apple, yeni yazılımlarının final sürümlerini bir bir yayınladı. Marka ilk olarak iOS 12 işletim sisteminin final sürümünü yayınladı. Hemen sonrasında ise watchOS 5 final sürümü tüm kullanıcılar için yayınlandı. watchOS 5 sürümünün yayınlanmasının ardından gelen değişiklikler bir kez daha merak edilmeye başlandı.

WWDC 2018 tanıtımı sırasında watchOS 5 özelliklerinden söz etmiştik. Aşağı bu yazımızın linkini ekliyoruz. Şimdi yine de yeniliklere özetler halinde bakacağız. Ayrıca watchOS 5 yükleme işleminin nasıl yapılacağından da söz edeceğiz.

Bakınız: watchOS 5 Tanıtıldı! Özellikler Neler?

watchOS 5 Yenilikleri Neler?

Apple’ın akıllı saatlerinde başarılı sensörler kullanılıyor. İşte bu sensörlerden en iyi verimi almak için watchOS 5 yazılımı sunuluyor. Bunun dışında daha birçok özellikte daha etkin bir kullanım sağlanabiliyor. Gelen değişikliklere kısa kısa bakalım.

WebKit Desteği: watchOS 5 sonrasında akıllı saatlere webkit desteği geldi. Web içeriklerini saatinizden görmenizi sağlayan özellik, tam anlamıyla web sayfalarında gezmenizi sağlamasa da oldukça etkin bir kullanım sunuyor.

watchOS 5

Telsiz Modu: İlk tanıtım sırasında da söz ettiğimiz telsiz özelliği, yani walkie-talkie özelliği de artık kullanıma girdi. Bu özellik sayesinde, arkadaşlarınızda WİFİ ya da hücresel veri üzerinden bir nevi bas konuş sistemini kullanarak iletişim kurabileceksiniz.

Daha etkin Fitness: Fitness ve aktivite takibi konusunda watchOS 5 çok daha başarılı. Bir yandan daha doğru bilgiler toplanırken, artık arkadaşlarınızla aktivite yarışları yapabileceksiniz.

Siri Yenilendi: Saatin Siri kısmında önemli değişiklikler oldu. Artık Siri sizi daha iyi anlıyor, çok daha fazla kısma ulaşabiliyor ve üçüncü taraf uygulamalar destekleniyor.

watchOS 5

PodCast: watchOS 5 ile aktif olarak PodCast desteği de sunulmuş oldu.

watchOS 5 Nasıl Yüklenir?

Geçelim yeni güncellemenin nasıl yükleneceğine.

  • Akıllı saatinizi güncellemeye hazır hale getirin. iPhone bağlantınızı yapın. Saati şarj cihazına bağlayın ve güncelleme boyunca şarjda kalmasını sağlayın.
  • iPhone akıllı telefonlarınızda yer alan Apple Watch uygulamasını görüntüleyin.
  • Saatim” kısmına girin ve “Genel” sekmesinden “Yazılım Güncelleme” bölümüne tıklayın.
  • Burada güncelleme dosyalarınızı indirmeniz gerekecek.
  • Daha sonra yükleme adımlarını izleyin. Saatinizde ya da iPhone üzerinde şifre kullanıyorsanız, yükleme öncesinde şifre isteyebilir. Yükleme tamamlandığı zaman güncellemeyi almış olacaksınız.
İLGİLİ HABER:  Aksesuar Üreticileri Şarjlı Kayışları için Artık Apple Watch'ın Gizli Portunu Kullanıyorlar

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?