Apple’ın güncellemeleri hızlı bir şekilde devam ediyor. Bir yandan Apple’ın iOS 12 için güncellemeler yayınladığını görüyoruz bir diğer yandan ise WatchOS ve MacOS için güncellemeler devam ediyor. Şu sıralar en çok dikkat çeken güncellemeler ise genelde WatchOS 5 güncellemeleri oluyor. Bunun nedeni ise doğrudan yeni akıllı saat Apple Watch 4.

Apple Watch 4 modeliyle beraber gelen EKG özelliği, yeni güncellemelerle beraber kullanıma girdi. Şimdilik sadece ABD genelinde olsa da EKG özelliğinin kullanıma alınmasının ardından yeni beta güncellemeleri de yayınlandı.

Daha önce bu beta sürümlerin nasıl yükleneceği konusunda bilgi vermiştik. Şimdi ise WatchOS 5 beta sürecinde elde ettiğini beta profilini nasıl kaldıracağınızı ele alacağız.

WatchOS 5

WatchOS 5 Beta Profili Silme

WatchOS 5 için yayınlanan resmi bir güncellemeyi yüklemeniz için kullandığınız bir beta programı varsa bunu kaldırmanız gerekiyor. Beta programını kaldırmanızın ardından yeniden yazılım güncellemelerinizi yapabilirsiniz. Bu kez yükleyeceğiniz sürümler, yayınlanan son kararlı sürüm olacak. Beta profilinizi silmek için yapmanız gereken işlemler ise şöyle;

  • iPhone üzerinden Watch uygulamasına giriş yapın.
  • Daha sonra ise “saatim” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.
  • Buradan ise “genel” sekmesine tıklıyorsunuz.
  • Genel bölümünde yer alan “Profiller” kısmına tıklayın.
  • WatchOS Beta yazılım profilinize
  • Daha sonra “Sil” sekmesine tıklayın.

Profilinizin silinmesini beklemeniz gerekiyor. Profil silindikten sonra en son kararlı sürümü yükleyebilirsiniz. Bunun için izleyeceğiniz yol ise standart güncelleme sistemi.

Standart olarak saatinizi güncellemeniz son kararlı sürüme geçmenizi sağlayacaktır fakat bundan sonraki beta güncellemelerini alamayacaksınız. Bunun için yeniden beta profilinizi yüklemeniz gerekecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?