watchOS 5.3 Yenilikleri Neler?

0
218
watchOS 5.3

Apple dün itibariyle yeni güncellemelerini yayınladı. Beklediğimiz gibi 7.beta sürümlerinden sonra kararlı sürümlerin bir bir yayınlandığını gördük. Son olarak iOS 12.4 sürümünün yayınlandığından söz etmiştik. Şimdi ise bir başka güncelleme olan watchOS 5.3 sürümünden söz edeceğiz.

Bakalım watchOS 5.3 işletim sistemiyle beraber akıllı saatler için ne gibi yenilikler karşımıza çıktı? Ayrıca watchOS 5.3 sürümünün sunduğu yenilikler bir yana önemli düzenlemeler yapıldığını da eklemek gerekiyor. Hemen detaylara geçiyoruz.

watchOS 5.3 Neler Sunuyor?

İlk dikkat çeken kısım telsiz uygulamasının kullanımı. Walkie-Talkie olarak bilinen ve çok kısa bir süre önce kullanıma kapatılan uygulama, yeniden hayata geçirildi. Uygulamanın kullanım kapatılmasının en büyük nedeni güvenlik açıklarıydı.

Sistemde yer alan bir açık nedeniyle böyle bir karar alındığı açıklanmış ve güncellemeler için çalışmaların başladığı duyurulmuştu. Şimdi ise güvenlik sorunlarının giderildiği ve watchOS 5.3 sürümüyle beraber uygulamanın yeniden kullanıma açıldığı bilgisi verildi.

watchOS 5.3

Henüz uygulamada yapılan bir değişikliğin ortaya çıkmadığını da ekleyelim. Sadece güvenlik açıklarının kapatıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bunun dışında arayüzlerde yer alan sistem hatalarının da tamamen giderildiği konusunda bilgi var. Yine genel performans iyileştirmeleri ve saat kararlılığını arttıran düzenlemeler kullanıma girmiş durumda. Bunun dışında önemli bir yenilik sunulmadığını söylemek gerekiyor. Biraz daha kararlı ve biraz daha iyi performans verecek düzenlemeler dışında watchOS 6 serisini beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Katlanabilir iPhone Projesi Hayata Geçiyor - Yeni Gelişmeler Var!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?