WatchOS 5.1 Sorunu ve Çözüm Yolu

0
170

Dün itibariyle Apple’ın yeni teknolojileri bir bir ortaya çıktı. Tanıtılan yeni ürünler hakkında detaylı bilgileri paylaşmıştık. Yeni bir iPad Pro, yeni bir Mac modeli, yeni bir MacBook Air modeli derken, markanın yazılımları için de güncellemeler yaptığı açıklandı. WatchOS 5.1 güncellemesi de bu yeniliklerden birisiydi.

Kısa süre önce yayınlanan WatchOS 5.1 sürümü, önemli değişiklikleri akıllı saatlere getirmiş oldu. EKG özelliği, yeni emoji destekleri gibi destekleri öne çıkan WatchOS 5.1 sürümünün şu sıralar gündeme gelmesinin nedeni ise ortaya çıkan hata.

WatchOS 5.1 Donma Sorunu Oluşturdu

Tüm kullanıcılar için değil ancak Twitter ve Reddit üzerinden paylaşılan bilgilere göre WatchOS 5.1 akıllı saatlerde bir bozulmaya neden oldu. Yeni sürümle beraber önemli bir donma sorununun ortaya çıktığı belirtiliyor. Sorun saatin Apple logosunda donmasına neden oluyor. Apple logosu sırasında yaşanan donma nedeniyle saati açmak mümkün olmuyor.

WatchOS 5.1

Çözüm Var Mı?

Kullanıcılardan gelen bilgiler ve denemelere göre şu an için WatchOS 5.1 sorununa bir çözüm yok. Saatin yeniden başlatılması, eşleştirmelerin yeniden yapılması gibi çözümler geçerli olmuyor. Sadece cihazın şarjının bitmesi sonrasında yeniden açılışta sorunun düzeldiğini belirten kullanıcılar var.

Henüz Apple tarafından bir doğrulama gelmediği için kesin bilgi elde etmek mümkün değil. Buna karşın sorunun yazılım temelli bir sorun olduğu ve az sayıda cihazın bundan etkilendiği düşüncesi var. Yeni bir gelişme ya da WatchOS 5.1 için bir güncelleme gelecek olursa, haberimizi güncelleyeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Blender'a Apple Watch Atılsa Ne Olur? Apple Watch için İlginç Bir Test Daha

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?