Apple, yeni yazılım güncellemelerini yayınlamaya başladı. iOS 12, watchOS 5 ve MacOS 10.14 yazılımları için yeni güncellemeler geliyor. İlk olarak iOS 12 için iOS 12.1 güncellemesinin startı verilmişti. Hemen sonrasında ise watchOS 5 için yeni güncellemeler gelmeye başladı. Yeni geliştirici beta sürümleriyle beraber watchOS 5.1 geliştirici betası da yayınlandı. Yeni sürümle beraber nasıl özelliklerin geleceği konusunda da belli başlı detaylar belli oldu. Detaylara geçelim.

watchOS 5.1 Düzenleme Güncellemesi Olabilir

Çok kısa bir süre önce watchOS 5 işletim sistemi için yeni bir güncelleme yayınlandığını belirtmiştik. Yeni güncelleme, saatin sorunlarının ortadan kaldırılmasını sağlamıştı. Özellikle aktivite bölümlerinde yer alan hataları gideren güncelleme, belli başlı donma sorunlarının da önüne geçmişti. Hatta bu güncelleme sonrasında şarj sorunu için de bir düzenleme yapılmıştı.

watchOS 5.1

Yayınlanan ilk hata güncellemesinden sonra gelen watchOS 5.1 büyük güncellemesi için henüz yenilikler ortaya çıkmış değil. Şu an paylaşılan bilgilere bakacak olursak, bu sürüm düzenleme üzerine gelecek bir sürüm olacak. Yani kullanıcılar bu güncellemeyle beraber daha kararlı bir akıllı saat kullanımı yapabilecekler.

watchOS 5.1 için ortaya çıkmış yeni bir özellik yok ancak yeni beta sürümleriyle beraber yeni özelliklerde ortaya çıkabilir. Bunun için detaylı sürüm notlarının paylaşılmasını beklememiz gerekiyor. Detaylı sürüm notları yayınlandığında, haberimizi bu yönde gelişmelere göre güncelleyeceğiz. Ayrıca şu an için watchOS 5.1 yeni betası, geliştiriciler için yayında. Henüz herkese açık beta yayınlanmadı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?