watchOS 5.1.1 Güncellemesi Yayınlandı – Nasıl Yüklenir?

0
193

Apple Watch akıllı saatleri için yeni bir döneme geçiş yapılmasını sağlayan watchOS 5 işletim sisteminin güncellemeleri devam ediyor. Sadece yeni akıllı saat modelleri için değil, eski nesiller için de önemli özellikleri kullanıma alan güncelleme, belli başlı hatalarla da öne çıkmaya başladı. Son olarak watchOS 5.1 güncellemesi sonrasında bir hata ortaya çıkmıştı. Güncellemenin hemen sonrasında, bazı akıllı saat modellerini kullanılmaz hale getiren ve bu saatlerin kitlenmesine neden olan bir sorun oluşmuştu. Sorun hakkında bilgi paylaşmıştık. Şimdi ise bu sorunu çözecek olan watchOS 5.1.1 güncellemesi yayınlandı.

watchOS 5.1.1 Hataları Ortadan Kaldırıyor

Güncellemenin nasıl yükleneceği konusunda detaylara geçmeden önce, watchOS 5.1.1 güncellemesinin nasıl yenilikler getirdiğinden söz edeceğiz. Başta belirttiğimiz gibi bu güncellemenin ana odağı hata düzenlemeleri oldu. watchOS 5.1 güncellemesi sonrasında Apple logosunda akıllı saatlerin kitlenmesine neden olan hatalar giderildi.

watchOS 5.1.1

Bunun dışında watchOS 5.1 sürümü sonrasında gelen yeniliklerde dikkat çekici. Yeni emoji destekleri, yeni saat yüzleri ve sadece sesli olsa da Grup FaceTime desteği gibi öne çıkan özellikler söz konusu. watchOS 5.1.1 güncellemesi sonrasında bu özellikler için de düzenlemeler yapılmış oldu.

watchOS 5.1.1 Yüklemesi Nasıl Yapılır?

watchOS 5.1.1 yükleme aşamasına geçelim. Aslında bu kısımda çok önemli bir fark söz konusu değil. Tıpkı diğer sürümlerin güncellemelerinde olduğu gibi watchOS 5.1.1 güncellemesini de kolayca kurabilirsiniz. Bunun için yapacağınız işlemler şöyle;

  • iPhone’unuzu WİFİ’ye bağlayın ve Apple Watch uygulamasına giriş yapın.
  • Saatinizde herhangi bir kapanma durumunun yaşanmaması adına, saatinizin şarjının en az %50 oranında olduğundan emin olun ve saatinizi şarj cihazınıza bağlayın.
  • Daha sonra uygulama üzerinden “saatim” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.

watchOS 5.1.1

  • Buradan “genel” sekmesine tıklamanız ve Yazılım güncellemesi kısmına girmeniz gerekiyor.
  • Bu kısımda yeni yazılı güncellemesini göreceksiniz.
  • Buradan “İndir ve yükle” sekmesine basmanız gerekiyor.
  • İstenecek olursa iPhone şifrenizi de girin.
  • Şartlar ve koşulları kabul etmeniz ve indirmeye başlamak için Apple Watch’unuzda devam sekmesine tıklamanız gerekiyor.
İLGİLİ HABER:  Apple Watch için Online Siparişlere Apple Store'dan Teslim Alma Seçeneği Geliyor

Yeni güncelleme bu şekilde kolayca yüklenecektir. Özellikle saatinde sorunlar yaşayan kullanıcılar için önerilen bir güncelleme sürümü sunulduğunu da belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?