WatchOS 4 Aktivite Sistemi Hakkında Detaylar

0
60

Apple’ın akıllı saatleri için yayınlanan yeni işletim sistemi WWDC 2017 etkinliği sonrasında tüm detaylarıyla ortaya çıktı. watchOS 4 işletim sistemi olarak sunulan yeni akıllı saat işletim sisteminin özellikleri ise Apple Watch serilerine bir hayli işlevsellik kazandırıyor. Yeni seri işletim sisteminin Apple Watch akıllı saatlerine kazandırdığı yeni özelliklerden birisi de aktivite sistemi.

Akıllı saatin spor takibi sistemini çok daha öne çıkaracak olan yeni aktivite sistemi, bir yandan kullanıcıların çok daha kolay etkinlik takibi yapmasını sağlayacak olan yeni sistem bir yandan da daha doğru etkinlik takibi yaptığını göreceğiz. Peki aktivite sisteminin değişen özellikleri neler? Detaylı olarak bakalım.

watchOS 4 Yeni  Aktivite Sistemi

İlk olarak yeni watchOS 4 aktivite sisteminde, akıllı saatinizden günlük hedefler ve raporlarınızı alabileceğinizi belirtelim. Günlük olarak saat ekranı üzerinden aktivite bilgilerini kolayca alabileceğiniz gibi hedeflerinizi ve ne kadar başarılı olduğunuzu da görebileceksiniz. Tabi ki watchOS 4 burada kullanıcıları teşvik edecek mesajlarda gösterecek. Böylelikle kullanıcıların hedeflerini tutturmaları için bir yandan da akıllı saat destek sağlamış olacak.

Gün Sonu Bildirimleri: Bir diğer yeni aktivite sistemi ise gün sonu bildirimleri. Bu sistemle beraber kullanıcıların akşam saatlerinde yani gün bitimine doğru hedeflerini tamamlayıp tamamlayamadıkları bildiriliyor. Günlük aktivite hedefleriniz tamamlamamışsanız bu durumda da kullanıcılara hedeflerini tamamlamaları adına yeni önerilerde sunulacak. Mesela biraz daha yürüyüş, kısa bir egzersiz gibi sistemlerde sunuluyor.

watchOS 4 aktivite

Aylık Takip Sistemi: Bunun dışında artık aylık olarak takip sistemi de sunuluyor. Yeni aktivite sisteminde akıllı saat günlük olarak verileri takip ettiği gibi aylık olarak da bu verileri takip ediyor ve aylık olarak da hem bazı hedefler sunuluyor hem de bu hedeflerin ne kadarının tutturulup tutturulmadığını hesaplanarak aylık performans değerlerini ortaya çıkarılıyor. Performanslarınızda aylık düşüşlerde yaşarsanız elbette saat yeni önerilerde sunuyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 4 Nasıl Özelliklerle Gelecek? Tüm Bilinenler

Kutlama: watchOS 4 sonrasında tüm bu aktivite sistemine uygun olarak hedeflerini tamamlayan kullanıcılara ise her halka tamamlandığında ekranda kutlama mesajları gösterildiği gibi halkalarda ışıklandırılarak bir kutlama havasında görüntüleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?