Apple, yeni yazılımlarını yayınlamaya başladı. İlk olarak iOS 11.3 serisinin yayınlandığını gördük. iPhone ve iPad serisi cihazlar için gelen güncellemenin hemen sonrasında ise Apple Watch serisi için yeni güncellemeler yayınlandı. Bu kez watchOS 4.3 güncellemesi yayınlandı. Yine beta 6 sürüm güncellemesinden sonra gelen final sürümüyle beraber neler değişti? Apple Watch akıllı saatlerine nasıl artılar getirildi? Bakalım.

watchOS 4.3 Yenilikleri Neler?

Yeni güncellemenin getirdiği yeniliklere geçiş yapmadan önce watchOS 4.3 sürümünün nasıl yükleneceğinden söz edelim. Bunun için yapacağınız işlemler oldukça basit. Sadece Apple Watch uygulaması üzerinden “Ayarlar > Yazılım güncellemesi” kısmına girmeniz ve güncellemeleri kontrol ederek yüklemeniz yeterli oluyor. iPhone ile Apple Watch bağlantısının kurulu olması gerektiğini de belirtelim.

watchOS 4.3

Şimdi gelelim watchOS 4.3 güncellemesiyle beraber kullanıma sunulan yeniliklere. Gelen yenilikleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Yeni sürüm sonrasında HomePod kontrolleri akıllı saat ile kontrol edilebiliyor. Ses açma, kapama ve oynatma kontrolleri artık akıllı saat üzerinden yapılabiliyor.
  • Yeni güncelleme şarj animasyonlarında da değişikliklere neden oluyor. Aynı durum uygulama animasyonları içinde geçerli.
  • Bunun dışında artık iPhone üzerinden müzik çalma işlevini de akıllı saatlerinizle gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için Apple Watch üzerinden kontrol sağlayabiliyorsunuz.
  • Pil durumu konusunda daha detaylı raporlamalarda sunan yeni watchOS 4.3 işletim sistemi sürümü, aktivite kontrollerini de detaylandırıyor.
  • Ayrıca birde NightStand adı verilen yeni bir mod kullanıma giriyor.

watchOS 4.3

Güncelleme ile gelen yenilikler bu şekilde. Bunun dışında akıllı saatin genel iyileştirmeler aldığını da söylemek gerekiyor. Genel iyileştirmeler ve hata düzenlemeleriyle beraber çok daha iyi bir işletim sistemi sürümü sunulduğunu ekleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.3 Sürümü Yayınlandı! Özellikler Neler?

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Rehberi Güncellendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?