watchOS 4.2 Final Sürüm Yayınlandı

0
37

Apple’ın yeni işletim sistemleri bir bir yayınlanmaya devam ediyor. iOS 11.2 güncellemesinin yayınlanmasının hemen ardından diğer güncellemelerde yayınlanmaya başladı. iOS 11.2 sürümü sonrasında ilk olarak tvOS 11.2 sürümü yayınlanmıştı. Apple TV için yayınlanan güncellemenin ardından bu kez Apple Watch serisi için watchOS 4.2 sürümünün kararlı hali yayınlandı. watchOS 4.2 güncellemesinden sonra beklenen değişimlerin de akıllı saatlere getirildiğini gördük. Yeni sürümle beraber gelen özelliklere ve değişikliklere geçelim.

watchOS 4.2 Güncellemesi Sonrası Gelen Yenilikler

4 beta sürümünün sonrasında yayınlanmış olması, watchOS 4.2 için uzun bir hazırlık sürecinin uygulandığını gösteriyor. Yayınlanan yeni sürümle beraber ise beta sürümlerinde gördüğümüz sistemlerin kullanıma girdiği açıklandı. İlk olarak tabii ki ödeme sistemi.

watchOS 4.2

Apple Pay Cash sisteminin desteği artık Apple Watch serilerine de getirildi ve Apple kullanıcılarına oldukça geniş bir kullanım alanı sunuldu. Tabii ki ülke desteklerinin biraz daha artış göstermesi gerekiyor gibi. Öyle ki ödeme sistemini genel olarak sınırlı bir alanda kullanılıyor.

Bunun dışında yeni watchOS 4.2 sürümünde önemli görebileceğimiz bir değişiklik yok. Hata düzenlemesi, pil iyileştirmesi ve sistem düzenlemeleri dışında önemli bir değişiklik görmek mümkün olmadı. Hata düzenlemelerinde yapılan iyileştirmeleri düşünecek olursak, mutlaka güncellemeyi yüklemenizi öneriyoruz. Eski sürüme göre pil konusunda da ciddi oranda bir iyileştirme durumu söz konusu.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 İçin Yeni Kullanım Oranları Açıklandı

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?