watchOS 4.1 Yayınlandı! Değişiklikler Ortaya Çıktı

0
68
watchOS 4.1

Bir süredir merakla beklenen Apple’ın yeni güncellemeleri yayına girdi. Markanın büyük güncellemelerinden birisi de watchOS 4.1 güncellemesi oldu. İlk kez LTE desteği alan model olan Apple Watch 3 serisine özel birçok yeniliği bulunan güncellemenin artıları da bir hayli fazla. Özellikle LTE destekli model için bir hayli sürpriz var. Hemen Apple’ın akıllı saat güncellemesinin detaylarına geçelim.

watchOS 4.1 Neler Sunuyor?

Yeni akıllı saat işletim sistemiyle beraber ilk olarak Apple Watch 3 modeli için müzik desteği geliyor. iPhone akıllı telefonlarına hiç ihtiyacınız olmadan, sadece Apple Watch 3 modelini kullanarak müzik dinleyebileceksiniz. Apple Music kısmına bağlanılarak kullanılacak özellik, Apple Watch 3 LTE modeline ve beraberinde bir de radyo seçeneği var. Zaten watchOS 4.1 işletim sisteminin en büyük güncellemesi bu özellik oldu. Yayınlandığı andan bu yana Apple Watch 3 LTE serisi için beklenen bir özellik olan bağımsız müzik dinleme sistemi artık mümkün.

watchOS 4.1

Yine Apple Watch 3 LTE modeli için gelen bir diğer yenilik ise WİFİ geçiş özelliği. Saatler ilk yayınlandığı zaman WİFİ ile LTE geçişi arasında yaşanan sorunları giderecek olan yeni sistem, WİFİ geçişini değiştirip sorunu ortadan kaldırıyor. Tabii ki bu özellikte yine LTE desteği bulunan akıllı saatler için geçerli oldu. iOS 11.1 sürümüyle gelen yeni emoji desteklerinin de watchOS 4.1 sürümüyle beraber akıllı saat modellerine getirildiğini görüyoruz.

Genel iyileştirmeler ve yaşanan eşleştirme sorunlarının giderilmesi derken watchOS 4.1, ile aktif olan son özellik GymKit oldu. Bu özellik sayesinde tanıtımda da çok dikkat çeken spor ekipmanlarıyla doğrudan eşleştirme sistemi kullanıma girmiş oldu. Tüm bu yenilikler genelde son seri akıllı saat modellerine hitap ediyor gibi gözüküyor. Fakat eski seriler içinde bir yenilemenin söz konusu olduğunu da ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 3: LTE desteği ile artık özgür

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1 Güncellemesi Yayınlandı!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?