watchOS 4.1 Beta 1 ve macOS High Sierra 10.13.1 Beta 1 Yayınladı

0
71

Apple’ın yeni yazılımlarının final sürümleri yayınlandı. Geçtiğimiz hafta içerisinde tamamlanan tüm yazılımlar final sürümünden sonra güncellenmeye bile başladı. Çok kısa bir süre öncesine kadar ilk olarak iOS 11 için ilk güncellemenin yayınlandığını gördük. iOS 11.0.1 güncellemesi olarak yayınlanan ilk yenilik, düzenlemeleri sisteme getirmişti. Bu düzenlemelerle beraber iOS kullanıcılarının yaşadığı sorunlar en az seviyeye indirilmişti. Yeni güncellemenin birkaç gün sonrasında ilk büyük güncelleme için iOS 11.1 beta 1 sürümü yayınlandı. Bunun dışında diğer yazılımlar içinde ilk büyük güncellemeleri gördük. Güncellemelerin biri watchOS 4.1 Beta 1 olarak karşımıza çıktı, bir diğeri ise macOS High Sierra 10.13.1 Beta 1 olarak. Hemen yeniliklere geçelim.

watchOS 4.1 Beta 1 Güncellemesi Yenilikleri

watchOS 4.1 Beta 1 sürümüyle beraber akıllı saatlerde yaşanan ufak sorunların önüne geçildiği belirtiliyor. Tabii ki beta sürümü olduğu için çok kararlı bir düzenleme söz konusu değil. Bunun dışında watchOS 4.1 Beta 1 ile ortaya çıkan bir özel yenilik daha var.

watchOS 4.1 Beta 1

ilk olarak watchOS 4.1 Beta 1 sonrasında radyo uygulamasının saatlere eklendiğini görmekteyiz. Beats 1 ve Apple Music radyo istasyonlarına bağlanan bir uygulama ile karşı karşıyayız. Bunun dışında Apple Music üzerinden doğrudan Apple Watch müzik akış desteği de geliyor. Fakat birde kötü haber verelim, radyo uygulaması sadece Apple Watch 3 içerisinde görüntülendi.

macOS High Sierra 10.13.1 Beta 1 Yenilikleri

25 Eylül tarihinde yayınlanan final sürümünden sonra gelen macOS High Sierra 10.13.1 Beta 1 sürümünde de önemli bir değişiklik henüz ortaya çıkmadı. Yaşanan çökme sorunları ve daha önce belirttiğimiz güvenlik sorunlarının önüne geçilmesi durumda daha yeni bir değişiklik dikkat çekmiyor. İlk sürüm notlarında olmasa da macOS High Sierra 10.13.1 Beta 1 herhangi bir yenilik ile gündeme gelirse yazımızı güncelleyeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Intel ile Apple Yeni Bir Modem Anlaşması Yapabilir

İlginizi Çekebilir: Twitter Apple Watch Desteğine Son Verdi

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?