WatchOS 3 yayınlandı

0
160

13 Eylül Güncellemesi: Apple WatchOS 3 işletim sistemini bugün yayınladı. Apple bugün iOS 10, tvOS 10 ve watchOS 3 işletim sistemlerinin final sürümlerini yayınladı.

Apple  iWatch saatler için olan watchOS 3 işletim sistemini yeni duyurdu. Şimdilik sadece developer kullanıcılar için yayınlanan watchOS 3 sonbaharda tüm halka açılacak. Bu sürümde çok fazla yenilik ve güncelleme olacak. Appleuzmani.net olarak sizleri watchOS 3 hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

watchOS 3 nedir?

Mac için nasıl ki OS X var, iPhone için de iOS var. Apple Watch saatler için de watchOS işletim sistemleri geliştirilmiştir. Saat görünümünün altında yatan uygulamalar, yararlı bildirimler ve ilginç bir çok özellikler iWatch ‘da bulunuyor.

Apple işletim sistemleri için özel bir adlandırma kullanmıyor. Kısaca son ek olarak OS ekliyor.  Örneğin;  tvOS, iOS, macOS, ve watchOS. İşin garibi yeni macOS, macOS Sierra olarak adlandırıldı. Yani Apple’ın da isimlendirme konusunda kafası karışık.

 

 

WatchOS 3 ‘ün yeni özellikleri neler?

fgssvfs

  • Yeni Watch 3’ün öncekine oranla kesinlikle daha hızlı olacağını söyleyebiliriz. Apple WWDC etkinlkleri kapsamında demo yaptı ve sonuçlar ayakta alkışlandı. Artık 30 sn de açılan bir ekran yok.
  • Yeni watchOS 3 ile Apple Watch farklı kadran seçenekleriyle geliyor. Artık siz de kıyafetinize göre saatinizin kadranını değiştirebileceksiniz. Bunun yanında aktivite bilgilerinize özel olarak değişen ekran da geliyor. Nümerik kadraj seçeneği de çok şık duruyor.
  • Özel alanınıza favori kadrajlarınızı ekleyip, istediğiniz zaman değişiklik yapabiliyorsunuz.
  • Saatinizin ekranına hava durumu bilgilerini yansıtabilirsiniz.
  • Yeni özellikle buton yapısında da bazı iyileştirmeler yapılmış. Dock denilen teknolojiyle artık favorilerinize ulaşmanız daha kolay olacak. Bastığınızda favori uygulamalarınız çıkacak.
  • Yeni çıkacak watchOS 3 ile haberleşmek de daha kolay olacak. Harf harf ekrana yazdıklarınız eklenecek.  Mesajlaşmada akıllı cevaplar özelliği var. Size gelen mesajı kolayca cevaplayabilirsiniz. Bunun yanında acil durumlarda, acil çağrı merkezlerini (155,112 gibi) hemen bilgilendirme özelliği de var.
İLGİLİ HABER:  2021 iPhone Modelleri için Beklenmedik Gelişme

ggaedgg

Apple Watch fitness ugyulamalarında nasıl yenilikler var?

  • Günlük aktivite bilgilerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsunuz. Onlarla rekabet içine girip, kimin daha fazla spor yaptığını leaderboard özelliğinden takip edebilirsiniz.
  • Artık spor yaparken daha fazla bilgi görebileceksiniz. Mesafe, yakılan kalori, kalp atış hızı, hız ve daha fazlası.. tek seferde 5 bilgiyi ekrandan takip edebileceksiniz.
  • Nefes al – Nefes ver. watchOS 3 yeni bir nefes alma rehberi ile geliyor. Breathe adı verilen bu uygulama ile ekranda animasyonlar size eşlik edecek.
  • Apple tekerlekli sandalt-ye kullanıcılarını da unutmamış. Onlar için de aktivite bilgilerini, hatırlatıcı ve alarm ile birleştirmiş.

Ya unlock özelliği de olacak mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?