VR Kullanıcıları İçin En İyi Korku Oyunları

0
140

Oyun sektörünün artık kullanıcıları oyuna dahil etmesiyle birlikte VR teknolojisi de oyun sektörü için çok önemli bir alan haline geldi. VR teknolojisi sayesinde oyunlarının içine oyuncuları dahil edebilen oyun yapımcıları için VR için kullanılabilecek en iyi oyun türü korku oyunları olarak belirlendi. Her geçen gün daha çok VR ile uyumlu korku oyunlarının çıktığı şu günlerde en iyi korku oyunlarını sizler için bir araya getirdik. 

  1. Wilson’un Kalbi

Oculus Rift için üretilmiş olan belki de en iyi tek kişilik korku oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkan Wilson’un Kalbi oyunu yaklaşık olarak 40 dolara satılıyor. Oyunun başında ruh hastalarının bulunduğu bir hastahanede uyanıyorsunuz ve kalbinizin olduğu yerde garip bir şey hissediyorsunuz. Etkileyici grafik ve akıcı hikayesiyle karşımıza çıkan bu oyun unutulmaz dakikalar yaşatıyor.

2. Karanlık Günler

Samsung’un Gear VR gözlüğü için üretilen Karanlık Günler oyunu The X- Files ve Twin Peaks televizyon programlarının atmosferini sunuyor. Çözülmesi gereken pek çok sırrı çözmek durumunda kalacak olan oyuncular oyunu bitirdiklerinde bile oyunu uzun süre unutamayacaklar. Oyunun fiyatı ise yaklaşık olarak 8 dolar.

3. Korku Katmanları : Yalnızlık

Ünlü korku oyunlarından olan Layers of Fear: Solitude oyununun VR sürümü olarak karşımıza çıkan bu oyun daha önceden bilgisayarlardan yaşattığı korku dolu dakikaları şimdi VR’da yaşatıyor. Oyuncuların sadece 10 dolara sahip olabilecekleri bu oyun en başarılı korku oyunları arasında yer alıyor.

4. Until Dawn: Rush of Blood

PlayStation oyuncuları için sunulan Until Dawn serisinin VR oyunu olarak karşımıza çıkan Until Dawn : Rush of Blood oyunu diğer VR korku oyunlarına göre daha fazla bir fiyat etiketine sahip. Korku dolu dakikalar yaşamak isteyenler için en iyi oyunlardan birisi olan Until Dawn: Rush of Blood oyunu 20 dolara satışa sunulmuş durumda.

5. Alien: Isolation

Oyunda baş kahraman Amanda Ripley’in annesini ararken karşılaştığı korku dolu dakikalar yaşanırken ayrıca oyunda bölümleri geçmek için sadece keskin zeka silahınızı kullanabileceksiniz. Oyunu yaklaşık olarak 50 dolara satın alabilirsiniz.

6. Here They Lie

Atmosferi en güçlü oyunlardan birisi olan Here They Lie oyunu gerek müzikleri gerekse grafikleri ve korkutucu karakterleriyle korkuyu en iyi hissettiren oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. PlayStation için çıkartılan bu korku oyunu 27 dolarlık fiyat etiketine sahip.

7. Monstrum

Okyanusun ortasında ıssız bir yerde bir kargo gemisinin içinde geçen bu oyunda oyuncular gemi içinde bulunan ve insan eti yiyen canavardan kaçıyor. 16 dolardan satışa sunulan bu oyunda gemiler ve canavarlar sürekli yenileniyor.

8. IT: FLOAT

Pek çok kişi korku edebiyatının modern isimlerinden birisi olarak Stephen King’i gösteriyor. Şimdiye kadar pek çok başarılı kitaba imza atan Stephen King’in kaleminden çıkan IT: FLOAT oyunu korku oyun türünün en başarılı türlerindenden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

9.Killing Floor: Incursion

Sanal dünyada beyinlerini bilgisayar virüslerinden korumak durumda olan asker olarak kendilerini bulan oyuncular sorunu çözmek için çeşitli görevleri yerine getirmek durumundalar. 40 dolara satışa çıkan bu oyun korku dolu dakikalar yaşatma garantisiyle geliyor.

10. Manifest 99

Ürkütücü bir tren yolculuğunu konu alan Manifest 99 oyununda oyun ilerledikçe trenin arkasında bulunan gizemi çözmek için uğraşıyor. Basit grafiklerle gelen Manifest 99 oyun uygun fiyat etiketi olan 6 dolarla en ucuz VR oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunu satın almak isteyen kullanıcılar PlayStation Store’dan satın alabilirler.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın ilk AR ürününü 2018 de geliştirilebilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?