Uzun Süredir Konuşulan Tiyatro Modu Nedir?

2
41
tiyatro-modu

Apple’ın iOS 10.3 işletim sistemi güncellemesi duyulduğu andan bu yana sadece bir özellik konusunda iddialar ortaya çıkmış ve uzun süre bu özellik konuşulmuştu. Söz konusu özelliğin tiyatro modu olarak bilinen karanlık mod olacağı ama tam olarak ne gibi özellikler sunacağı bilinmeyen bir mod olacağı açıklanmıştı.

Bu andan itibaren yeni özellik için sürekli olarak yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Ne işe yarayacağı, nasıl kullanılacağı konusunda birçok iddia gündeme gelirken söz konusu özellik sonunda yeni güncellemelerle beraber ortaya çıktı. Yayınlanan iOS 10.3 güncellemesi ile beraber aslında özelliğin iPhone için değil Apple Watch için olduğu da ortaya çıkan ilk detay oldu.

Tiyatro Modu Nasıl Kullanılacak? Ne İşe Yarayacak?

Güncellemeden sonra her ne kadar akıllı saatler için geliştirilmiş olan bir mod olarak karşımıza çıksa da iPhone telefonlarına da kontrol paneli eklenen Tiyatro Modunun böylelikle ne amaca yarayacağı ve nasıl kullanılacağı da netlik kazanmış oldu.

tiyatro modu

Aslında tahmin edildiği gibi ekran ışığı ile ilgili bir durum söz konusu. Öncelikle yeni mod ile beraber artık Apple Watch akıllı saatlerinde ekranın nasıl aydınlanacağını belirleyebiliyorsunuz. Yani kolunuzu oynattığınızda illa ki ekran aydınlanacak diye bir durum söz konusu olmayacak. Bunun için uyandırma özelliği olarak bilinen özelliğe ekstra kontrol paneli geldiği yorumunu da yapabiliriz.

iPhone üzerinden de yapabileceğiniz ayarlarda ayrıca ekranının ışığının çok daha kısa sürelerde kapanmasına da olanak sağlayan ayarlamalar olduğunu belirtelim. Yine bu ayarlamalarda tamamen kullanıcının kriterlerine kalmış durumda.

Bunun dışında tiyatro moduna daha ne gibi ekstra özellikler gelir merak konusu. Şu an Apple’ın akıllı saatleri için yeni güncellemesi ya da beta güncellemesi bulunmuyor. Bu nedenle özelliğin tam olarak detayları konusunda net bilgiler elde edilmiş değil. Sadece genel kullanımının bu şekilde olacağı düşünülen özelliğin daha ne gibi ayrıcalıklarının bulunacağını ise güncellemenin beta sürümlerinin yayınlanması ile ortaya çıkacak. Güncellemenin yayınlanacağı tarih için ise bir açıklama henüz yok.

Diş beyazlatma

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?