Yeterince dinlenmenin, genel sağlımız için son derece önemli olduğunun ve bazen iPhone’unuzun uykumuzun kaçmasına neden olabileceğini hepimiz biliyoruz. Ancak bu böyle olmak zorunda değil. Bu yazımızda uyumaya yardımcı olacak en iyi uygulamalara yer verdik.

İster uyumak için biraz yardıma ihtiyacınız olsun, ister ertesi gün neden bu kadar yorgun olduğunuzu görmek için aktivitenizi takip etmek isteyin, App Store’da size yardımcı olabilecek tonlarca uygulama vardır. Üstelik, bu uygulamaların çoğu ek bir fitness takipçisi gerektirmez. İşte, uyumanıza yardımcı olacak uygulamalar arasından sizin için seçtiklerimiz.

Kolay ulaşım için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

Sleep Cycle

Sleep Cycle

Sleep Cycle alarm saati, derin uykunuzu kesintiye uğratmadan sizi mümkün olan en iyi anda uyandırmaya çalışan akıllı bir alarm uygulamasıdır. Basitçe bir alarm ayarların ve iPhone’unuzu yastığınızın yanına koyun. Sleep Cycle uygulaması, iPhone’unuzdaki ivmeölçeri kullanarak hareketinizi izleyecek ve sizi derin uyku yerine hafif uyku sırasında uyandıracaktır. Sleep Cycle, arka planda çalışabilen bir uygulamadır. Sabah olduğunda, uygulama önceki gece nasıl uyuduğunuza dair tam bir uyku analizi gösterir. Sleep Cycle, akıllı alarm ile eşleştirilmiş tam uyku analizi için mevcut en iyi seçeneklerden biridir.

Relax Melodies

Relax Melodies

Birçok kişi için hafif düzeyde sabit gürültü (genellikle beyaz gürültü olak anılır) uykuya dalmaya yardımcı olmaktadır. Relax Melodies uygulaması ile istediğiniz her sakinleştirici gürültü türüne sahip olabilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz 50’den fazla farklı ses bulunan Relax Melodies, zihninizi rahatlatarak uyumanıza yardımcı olabilir. Birden fazla ses seçebilir ve bir karışım yapabilirsiniz. Böylece gece boyunca güzel bir ses manzarasına sahip olursunuz.

Ayrıca Relax Melodies, belirli uyku aşamalarını kolaylaştırmanıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış sesler ya da daha iyi uyumanıza yardımcı olacak seslerin bir listesini de öneri olarak sunar.

Sleepytime Sleep Scheduler

Sleepytime Sleep Scheduler

Uyku döngüsünü avantajınıza kullanmak istiyorsanız, Sleepytime Sleep Scheduler (Uyku Zamanlayıcısı) en iyi şekilde dinlenmek için yatmaya en uygun zamanı bulmanıza yardımcı olur.

Sleepytime, hangi saatte yatmak istediğinizi seçmenizi sağlar ve size uyku döngüsünün sonunda uyanmanız gereken zamanların bir listesini verir. Uyanmak istediğiniz saati kendiniz seçebilirsiniz. Bu durumda Sleepytime size ne zaman yatmanız gerektiğinin bir listesini verir.

Sunriser

Sunriser

Sunriser, sizi hafif uykunuzda uyandırmak yerine, güneşin doğmaya başladığı zamanda uyandırmaya odaklanarak en dinlenmiş halinizi yakalamayı hedefleyen çok özel bir akıllı alarmdır. Sunriser’ın ana ekranında alarmın ne zaman kapanacağını gösteren bir geri sayım sayacı bulunur. Sunriser’ı güneşin doğduğu zaman yerine, sizi belirli bir saatte uyandıracak şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Recolor

Recolor

Yetişkin boyama kitapları ve uygulamaları son yıllarda popülerlik kazandı. Birçok insan, rahatlatıcı renklerin bu hobiyi keyifli kılan nedenlerden biri olabileceğini belirtiyor.

Recolor, her gün yeni renkler ve tasarımlar sunan binlerce tasarıma sahip fantastik bir yetişkin boyama uygulamasıdır.

Prune

Prune

Uzun bir günün ardından rahatlamaya yardımcı olacak bir oyuna ihtiyacınız varsa, Prune sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Prune, ağaçların etrafını farklı desenlerle keserek, aynı zamanda çevrenizdeki dünyanın tehlikelerinden kaçınarak güneş ışığına ulaşmaya çalıştığınız bir senaryoya sahip. Minimalist tasarımı ve oldukça sınırlı renk şeması, oyuna çok rahatlı bir yoldan odaklanmanızı ve böylece rahatlamanı sağlıyor.

Oyun oynamak bazı insanlar için uyku kaçırıcı bir etken olabilir. Ancak Prune yatakta oynamak ve stresli bir günün ardından gevşemenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir oyundur.

Uyumaya yardımcı olan uygulamalar listemizde olmayan ve sizin için işe yarayan uygulamalar biliyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?