Uygun Fiyatlı iPhone için Yeni Açıklamalar Geldi

0
30
Uygun Fiyatlı iPhone

Apple’ın bu yıl içerisinde birkaç farklı iPhone modeli tanıtacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Her geçen gün bu konuda yeni bazı bilgiler elde etmeye başladık. En son yeni modellerin fiyatlarının nasıl olacağı konusunda bazı bilgilendirmeler yapılmıştı. Şimdi ise Ming Chi Kuo tarafından, uygun fiyatlı iPhone modeli için yeni açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalar, hem telefonların özelliklerini ortaya koyuyor hem de ortaya çıkan fiyat beklentilerini doğruluyor. Açıklamalara ve yeni sistem beklentilerine geçiş yapalım.

Uygun Fiyatlı iPhone için Beklentiler

Ming Chi Kuo tarafından verilen bilgilere göre yeni model beklendiği gibi 6.1 inç LCD ekranla gelecek. Zaten bu iddianın birkaç kez daha gündeme geldiğini gördük ve sitemizden de paylaştık. Fakat son iddialarda ekranların niteliği konusunda da bilgi veriliyor. Bu ekranların True Tone gibi teknolojileri desteklemeyeceği, sadece 3D Touch desteğinin bulunacağı belirtiliyor. iPhone 6s modellerinde kullanılan ekranların kullanılacağı yönünde bilgilendirmeler var.

Uygun Fiyatlı iPhone

Teknik özellikler kısmında ise yine eski seri Apple A10 işlemcilerinin sunulacağından söz ediliyor. Güçlü ancak bir nesil eski olan işlemciler, 2 GB RAM bellek miktarıyla desteklenecek. Telefonların bu özellikle eşiğinde çentikli tasarımla geleceğinden söz ediliyor.

Sadece bu bilgiler bile değerlendirildiği zaman, daha orta segment bir model olarak geleceği görülen telefonların fiyat kısmında ise 550 – 600 dolar arasında bir aralıkta olacağı iddia edildi. Tüm bu iddialar daha önce Apple konusunda iddialarıyla gündeme gelen ve bu alanda otorite olan isimlerden biri olarak bildiğimiz Ming Chi Kuo tarafından geldi. Haliyle en net kaynakların bu paylaşımlar olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2’nin Ayak Sesleri Gelmeye Başladı

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s ve 6s Plus'ın Beklenen Kamera Özellikleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?