Apple yeni akıllı saati Apple Watch‘u 9 Mart’ta tanıtacak. Apple Watch‘a dair merak edilen her şeyin cevabı yapılacak olan lansman ile verilecek. Apple Watch almayı düşünenlerin en çok merak ettikleri şey kayış konusu. Malumunuz Apple Watch‘un kayışı kolaylıkla değişebiliyor. Bu da Apple’ın aksesuar olarak kayış satışı yapacağını gösteriyor. Yüksek meblağlar ödenilerek alınacak olan Apple Watch‘un bir de kayışlarına uygulaması beklenen yüksek fiyat konusunun sorun olmaması adına üreticiler harekete geçtiler bile.

İlk atılım “Click” ten geldi. Henüz fazla detay verilmese de kısmi Apple Watch kayışlarını yayınlayan Click Mart ayından itibaren satışlara başlamayı hedefliyor. Buna göre üretilen kayışların Watch ile uyumlu olmasını sağlayan bir bant üreten Click, bu bantla birlikte kayışlarının satışını yapacak.

apple-watch-kayis

Bantlar 38 ve 42 mm ebatlarında olacak olan Watch’larla uyumlu olacak şekilde üretilmişler. Prototipleri beyaz plastikten üretildiğini gösterse de Click’in Apple Watch’un şıklığını bozmayan ve onu tamamlayan bantlar üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Aslında şu bantlarla bile Apple Watch için kayış sorunu komple çözülmüş oluyor.

Click ürettiği bantlarla uyumlu kayışlarında prototiplerini paylaştı. Başlangıç için 50’nin üzerinde kayış seçeneği sunulacak.

apple-watch-kayis2

Henüz fiyat konusunda açıklama yapılmasa da Apple’ın kayış fiyatlarına göre uygun teklifler sunulacağı kesin. Kayışların fiyatları ve kayış seçeneklerine dair tüm detaylar Mart ayından itibaren belli olacak.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.2 Haftaya Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?