Uygun Fiyatlı 13 inçlik Retina MacBook Haziran Ayında Geliyor

0
67
13 inçlik Retina MacBook

Bir süredir Apple’ın uygun fiyatlı ürünler serisini piyasaya süreceği konuşuluyor. Markanın, ilk olarak iPhone X modelinin uygun fiyatlı bir serisini satışa çıkaracağı hemen sonrasında ise uygun fiyatlı bir iPad modelini sunacağı konusunda bilgiler verilmişti. Bu iki serinin ardından ise 13 inçlik Retina MacBook modelinin piyasaya sürüleceği ve bu modelin 12 inç MacBook serisinden bile daha ucuz olacağı konusunda bilgiler ortaya çıktı. Digitimes haberine göre yeni modeli çok uzun süre beklemek gerekmeyecek. 13 inçlik Retina MacBook Haziran ayında geliyor!

13 inçlik Retina MacBook Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Bugün Digitimes tarafından paylaşılan raporla beraber ortaya çıkan 13 inçlik Retina MacBook modelinin düşük maliyetli bir seri olacağından söz ediliyor. Rapora göre yeni modelin 226 PPI piksel yoğunluğu bulunacak ve yine 2560 X 1600 çözünürlük değerinde bir panel sunulacak. Fiyatı aşağı çekmek adına ise ekranların ilk olarak Çinli bir ürettirilmek istendiği ancak kalite sorunları yaşandığı için LG Display ile anlaşıldığı belirtiliyor.

13 inçlik Retina MacBook

Modelin içerisinde yer alacak teknik özellikler için bir bilginin bulunmadığı raporda, fiyat ve çıkış tarihi konusunda da bilgiler var. Buna göre yeni modelin WWDC 2018 etkinliğinde tanıtılmayacağı, Mayıs sonunda seri üretime gireceği ve özel bir etkinlikle beraber Haziran ayında tanıtılacağı belirtiliyor.

Fiyat Nasıl Olacak?

Burada asıl mesele ise fiyat konusu olacak. Modelin fiyatının 999 dolar seviyelerine kadar indirileceği ve 12 inçlik MacBook modelinden bile daha ucuz bir seri sunulacağı belirtiliyor. Teknik özellikler bu fiyat için ne kadar aşağı çekildi? Orasını tanıtım sonrasında göreceğiz.

Önceki Haber: Westworld Mobil Oyunu için Ön Kayıt Açıklaması Geldi

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Hakkında Neler Biliyoruz?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?