iPhone ve iPad Uygulamalar Kendiliğinden Siliniyor Sorunu

1
3762

Uygulamaların kendiliğinden silinmesine neden olan bir sorunla mı karşılaştınız? Ana ekranda, adlarının yanında bulut simgesi (bulut_simgesi) olan ve çalıştırmayı denediğinizde ilk önce yeniden indirilen ve daha sonra açılan uygulamalarınız varsa, bu sorunla karşı karşıyasınız demektir. Endişelenmeyin, bu bir hata değil ve iPhone veya iPad’inizde herhangi bir sorun yok. Aslında bu, iOS 11 ile birlikte eklenen Kullanılmayanları Sil adlı yeni bir özelliktir.

iOS, cihazınızın kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak kaldırmasını sağlayan Kullanılmayanları Sil özelliğine sahiptir. Yani, bir süre kullanmadığınız uygulamalar cihazınızdan otomatik olarak kaldırılır. Uygulamanın kendisi kaldırılırken, belge ve veriler cihazda kalır. Bu nedenle uygulama simgesi ana ekranda görünmeye devam eder.

iOS’taki bu özelliğin amacı, depolama alanınız dolmaya başladığında gerekli olmayan uygulamaları kaldırarak depolama alanı açmaktır. İşte bu durumda, yüklü gibi görünen uygulamayı yeniden başlatmayı denediğinizde, iOS uygulamayı yeniden yükler ve tüm belgeleri ve verileri daha önce olduğu gibi eski haline getirir.

Kullanılmayanları Sil Özelliği Nasıl Kapatılır?

iOS 11 Kullanilmayanlari Sil Ozelligi

  1. iPhone veya iPad’inizde Ayarlar‘ı açın.
  2. iTunes ve App Store‘a dokunun.
  3. Ekranı en aşağıya kaydırın ve Kullanılmayanları Sil seçeneğini Kapalı konuma getirin.

Hepsi bu kadar!

Artık iOS, uygulamaları otomatik olarak cihazınızdan kaldırmayacaktır.

Kullanılmayanları Sil, depolama alanı açmanıza yardımcı olabilecek yararlı bir özelliktir. Otomatik silme özelliği size uygun değilse, uzun süredir kullanmadığınız uygulamaları manuel şekilde kaldırarak cihazınızda depolama alanı açabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  FiftyThree Paper Uygulaması Yakında iPhone'da

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?