USB Belleklerde Nasıl Daha Fazla Yer Açılır?

0
141

 

Bilindiği gibi USB bellek artık hemen hemen herkesin kullandığı içine yarayan küçük donamım araçları olarak dikkat çekmektedir. Bu küçük donanım araçları o kadar büyük işler yapmaktadırlar ki verilerin istenilen yer ve zamanda kullanımı olanağı sağlayarak işlerimizin kısa yoldan halledilmesine neden olmaktadırlar. Peki, USB belleklerde nasıl daha fazla yer açılır?

usb-bellek-sikistirma

Veri saklama ve verileri taşıma konusunda kullanılan küçük donanım araçları olan USB bellekleri kullanan kullanıcıların bu küçük donanım araçlarından daha fazla alan istifade edebilmeleri için yapmaları gereken küçük bir işlem bulunmaktadır. USB belleklerden daha fazla istifa edebilmek için kullanıcıların USB belleklere sıkıştırma işlemleri yapmaları gerekmektedir. Sıkıştırma işleminin yapılabilmesi için USB belleklerin önce bilgisayara takılması gerekmektedir. USB bellek bilgisayara takıldıktan sonra masaüstünden bilgisayarım bölümünden USB belleğe erişim yapılması gerekmektedir. Daha sonra bellek içerisindeki tüm verilerin yedeklenmesi yapıldıktan sonra USB belleğe sağ tıklanarak biçimlendirme yapılması gerekmektedir. Biçimlendirme işlemi bittikten sonra yine USB belleğe sağ tıklanarak disk alanından kazanmak için bu diski sıkıştır bölümüne tıklanarak USB bellek üzerinde sıkıştırma işlemi yapılmaktadır. Böylelikle USB bellek içerisindeki veriler USB bellek içerisinde daha az yer kaplayacaktır.

USB belleklerden daha fazla istifade edebilmek için bir başka yöntemde USB bellek içine atılacak bir veri USB belleğin içine atılmadan önce verinin kendisi cihaz içerisinde sağ tıklanarak sıkıştırılıp kaydedilir. Kaydedilen verinin USB belleğe atılması ile birlikte verinin orijinal halinden daha az boyut kapladığı USB belleğin cihaza takılarak sağ tıklandığında kapladığı alan net olarak görülecektir. USB bellekler kullanıcılar açısından veri taşıma anlamında oldukça işe yarayan bir araçtır. Bu nedenle sıkıştırma işlemlerinin yapılması önerilmektedir.

 

İLGİLİ HABER:  İlk iPhone Cihazından iPhone 7’ye Neler Değişti?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?